Gyvenimas

2019.07.14 08:50

Vietovės, kur neįmanoma tampa įmanoma: atsidursite dviejose vietose vienu metu

LRT.lt 2019.07.14 08:50

Keliauti į nepažįstamą vietovę smagu ir įdomu, tačiau visus šiuos įspūdžius galima padvigubinti – nukeliauti ten, kur būtumėte dviejose vietose vienu metu. Remiantis Booking.com tyrimo duomenimis, bent 52 proc. keliautojų nori aplankyti kuo daugiau svajonių sąraše esančių vietovių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atsistoti ant dvi valstybes skiriančios juostos ir pamojuoti į fotoaparato kamerą ar perėjus viešbučio kambarį atsidurti kitoje šalyje – visa tai tikrai įmanoma nukeliavus į šiuos ypatingus pasaulio kampelius.

Valstybių ir kultūrų duetas viename miestelyje (Belgija ir Nyderlandai)

Kaip padalyti miestelį dviem valstybėms ir dviem kultūroms? Tarp Nyderlandų ir Belgijos esančią savivaldybę nuspręsta padalyti ne į dvi dalis, o į žemės plotus, kurie sudaro sudėtingą Belgijos anklavų ir su jais susiduriančių Nyderlandų anklavų tinklą. Tad Barlės miestelio gyventojų pilietybę dažniausiai nulemia jų namų vieta.

Dviejų pusrutulių sankirta (Ekvadoras)

Dviejų pusrutulių sankirtoje esantis Kitas yra vienas iš didžiausių Ekvadoro miestų. Aukštai Andų kalnuose įsikūrusi Ekvadoro sostinė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo miestų sąrašą. Įspūdingame istoriniame centre galima apžiūrėti įvairius vienuolynus, baroko stiliaus bažnyčias ir žavingas akmenimis grįstas gatves.

Visai šalia miesto yra pasaulio vidurio miesto monumentas ir muziejus, kurio tikslas yra parodyti, kuo ypatinga ši Ekvadoro vieta.

Du vandenynai skalauja tas pačias uolas (Pietų Afrika)

Adatos kyšulys yra piečiausia Afrikos vieta, laikoma Indijos ir Atlanto vandenynus skiriančia riba. Čia galėtumėte įmerkti vieną koją į Atlanto vandenyną, o kitą – į Indijos.

Ant šio ypatingo kyšulio pastatytas Adatos kyšulio švyturys, antras pagal senumą veikiantis Pietų Afrikoje. Užlipus į jo viršų galima pasigrožėti nuostabiais uolėtoje pakrantėje susiduriančių vandenynų vaizdais.

Vienas statinys dviejose valstijose (Huverio užtvanka, JAV)

Apsilankę ties dviejų valstijų siena pastatytoje įspūdingoje Huverio užtvankoje galėsite ne tik pabūti Arizonoje ir Nevadoje vienu metu, bet ir kirsti dviejų laiko juostų (Kalnų ir Atlanto) ribą.

Šis inžinerijos šedevras įtrauktas į Nacionalinį lankytinų civilinės inžinerijos objektų sąrašą.

Unikali sala-valstybė

Būti tarp dviejų šalių ar valstijų skamba įspūdingai, tačiau pasaulyje yra ir tokia vieta, kur įmanoma pasivaikščioti skirtinguose žemynuose. Ši ypatinga galimybė pasitaiko keliaujantiems Islandijoje – vienintelėje gyvenamoje saloje Žemėje, kurioje tektonines plokštes ir vandenyno kalnagūbrį galima išvysti sausumoje. Ten esančio Nacionalinio parko lankytojai gali pasivaikščioti Šiaurės Amerikos ir Eurazijos tektoninių plokščių sandūroje.

Prancūzija ir Šveicarija

Jei svajojate ne tik pasivaikščioti, bet ir nakvoti dviejose šalyse vienu metu, galite pasirinkti

Alpėse esantį viešbutį. Kalnuose esančią apgyvendinimo įstaigą kerta Prancūzijos ir Šveicarijos siena. Viešbučio virtuvę, valgomuosius ir kai kuriuos svečių numerius skiria dviejų valstybių ribas žyminti linija, todėl svečiai gali atsibusti Prancūzijoje ir skaniai pavalgyti Šveicarijoje, neišėję iš viešbučio.

Ore, bet liečiant žemę (Indija)

Unikalios viešnagės vietos ieškantys keliautojai gali praleisti naktį tarp žemės ir dangaus – įspūdingame namelyje medyje.

Nuošaliuose Syari slėnio miškuose įsikūrusiame poilsio komplekse siūloma apsistoti mediniuose nameliuose, kurių kambarius skrodžia tarp baldų įsiterpusios medžių šakos.