Gyvenimas

2019.07.12 16:52

Nausėdą įkvėpusi varpininkė Kotryna: linkiu jam geros energijos ir kad visi jam padėtų

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.12 16:52

Apie Pabaiske, Ukmergės rajone gyvenančią 89-erių Švenčiausios Trejybės bažnyčios varpininkę Kotryną Lietuva sužinojo, kai ją savo kalboje paminėjo dabar jau šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Nors jiedu matėsi tik sykį, Kotrynos maldos G. Nausėdą lydį kiekvieną dieną.

Penktadienį prisiekusiam naujam šalies prezidentui G. Nausėdai Kotryna linki stiprybės – juk jo laukia didžiulė atsakomybė.

„Sunku jam bus, atsakomybė didelė. Kasdien už jį meldžiuosi. Geros energijos ir kad visi jam padėtų draugiškai, nes vienam labai sunku. Tada bus gyventi lengviau. Dabar mums nieko netrūksta, reikia tik jėgos, kad visi draugiškai dirbtų ir vienas kitą palaikytų. O jeigu tik žiūrėsime, kad mums duotų pinigų, maisto, nieko gero nebus“, – LRT RADIJUI sakė Kotryna.

G. Nausėda Kotryną sutiko pernai vasarą. Rugpjūtį apie ją parašė feisbuke. O rugsėjį, skelbdamas, kad sieks šalies prezidento posto, istorija apie už Lietuvą besimeldžiančią Kotryną, jis pradėjo savo kalbą.

„Nuolat prisimenu savo kelionę į Pabaiską, kur Švenčiausios Trejybės bažnyčioje norėjau pamatyti ir išgirsti vieną iš seniausių Lietuvos varpų. Ten sutikau nuostabią varpininkę ir šventovės saugotoją Kotryną, įkopusią į devintąją dešimtį, sudiržusiomis rankomis, tačiau šviesiomis, gilią sielą liudijančiomis akimis“, – tada kalbėjo G. Nausėda.

Pasak jo, Kotryna nepavargdama meldžiasi už mus, kad pas mus būtų mažiau piktadarysčių ir kad pagaliau nustotume kariauti vienas prieš kitą. Jis sakė tą kartą pagalvojęs, kad tai ir yra tikroji, tylioji Lietuva, kuri aria žemę, kepa duoną, auklėja vaikus, gelbėja žmones nuo ligų.

„Lietuva, kuriai sunku, tačiau ji nepalūžta, ji tiki, kad rytoj bus geriau. Ir taip jau 28 metus. Yra laikas kariauti, o yra laikas taikiai sugyventi ir kantriai dirbti“, – sakė G. Nausėda.

Nuo praėjusios vasaros Kotryna ir G. Nausėda daugiau nesimatė. Bet ir tas vienintelis susitikimas Kotrynai yra giliai įsirėžęs į atmintį.

„Taip nuoširdžiai su juo pakalbėjome. Jis ir pats ėjo paskambinti varpu. Daugiau nesimatėme. Dievas mus sujungė. Kai pasakiau, kad mano gimtadienis buvo, padovanojo 20 eurų“, – pasakojo Kotryna.

Rugpjūčio 18 d. Kotrynai sukaks 90 metų.

Pokalbis su Kotryna – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ (nuo 1.37.38 val.):

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.