Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.12 10:01

Birštono apžvalgos bokštas jau atviras lankytojams: galės kopti nuo ryto iki sutemų

Nuo penktadienio, liepos 12 d. Birštono apžvalgos bokštas atveriamas lankytojams.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė „Eltai“ sakė, jog šį savaitgalį bokšto lankytojų srautus reguliuos savanoriai.

„Kadangi bokštas artimiausiu metu bus perduotas Birštono savivaldybei, tai jie apsiėmė reguliuoti atidarymo logistiką. Jie pažadėjo, kad bus savanoriai ir kad srautai penktadienį, šeštadienį, sekmadienį bus reguliuojami, o paskui bus priklausomai nuo to, koks susidomėjimas. Bet kokiu atveju norime paraginti žmones nebūtinai pirmą savaitgalį eiti“, – „Eltai“ sakė D. Rakauskaitė.

Jos teigimu, ateityje šalia bokšto turėtų įsikurti maisto, gėrimų pardavėjai.

„Pažadėjo savivaldybė, kad jie kalbina vietos verslininkus ir kažkas lyg bus, bet negausiai. Ateityje taip pat bus ir aikštelės padarytos didesnės, ir visa kita“, – teigė D. Rakauskaitė.

Apžvalgos bokštas, kuriuo bus galima pakilti į 45 metrų aukštį, kol kas lankytojams bus atviras nuo 7 iki 22 valandos.

Iki Nemuno kilpų regioniniame parke ant Škėvonių gūburio pastatyto bokšto apžvalgos aikštelės reikia kilti 45 metrus, o viso bokšto aukštis siekia 51 metrą.

Norint į jį pakilti reikia užlipti 300 laiptelių, kylant į bokštą įrengtos šešios atokvėpio vietos.

Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai.

Bokštas veiks visus metus, todėl norintiems jį aplankyti patariama neskubėti to padaryti artimiausiomis dienomis, kai laukiama didžiausio lankytojų antplūdžio.

Bokšto statybą inicijavo ir užsakė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, projekto partneriai – Nemuno kilpų regioninio parko direkcija. Bokštas artimiausiu metu bus perduotas Birštono savivaldybei.

Bokšto statybos truko apie metus, jį projektavo „Prosfera“, rangovas – „Empower-Fidelitas.“ Statybos finansuotos ES lėšomis, jų kaina – apie 670 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi