Gyvenimas

2019.07.12 21:40

Beatos Nicholson virtuvėje – legendinis tortas „Dainava“

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.07.12 21:40

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson prisipažino, kad tortas „Dainava“ – vienas jos mėgstamiausių. Kaip jį gaminti, parodė profesionalus šefas, Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos prezidentas Jaroslavas Orševskis.

Laidoje diplomuotas virtuvės meistras parodė šiek tiek atnaujintą torto „Dainava“ variantą. Jis puoštas ne klasikiniais dekoro elementais, o, kaip sakė J. Orševskis, jaunatviškai, pagal šiuolaikines madas.

„Dažniausiai šis tortas būdavo apliejamas šokoladu ar apglaistomas sviestiniu kremu, puošiamas lazdynų riešutais. Mes bandysime žaisti su saldainiais, padaryti lengvą nuodėmę“, – sakė J. Orševskis ir pridūrė, kad gaminti „Dainavą“ yra pakankamai paprasta.

Reikės:

3 kiaušinių baltymų

90 g cukraus

90 g cukraus pudros

50 g skrudintų lazdynų riešutų

15 g miltų

Kremui:

2 kiaušinių trynių

70 g cukraus pudros

200 g sviesto

60 ml pieno

25 g juodojo šokolado

Papuošimui:

Šokolado

Lazdyno riešutų

Šokoladinių saldainių

Vafliukų

Morengų

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 14.31 min.):

Beatos virtuvė. 66 laida

Primename, kad vyksta populiariausio „Beatos virtuvės“ torto rinkimai LRT feisbuko paskyroje – čia už labiausiai patikusį kepinį galima atiduoti savo balsą spaudžiant ant jo nuotraukos „patinka“.

Birželio mėnesį buvo galima balsuoti už rudens, liepą – už žiemos, o rugpjūtį – už pavasario sezono tortus. Sezonų nugalėtojais taps daugiausiai „patinka“ gavę kepinių autoriai.

Rugsėjį iš šių trijų bus renkamas geriausias metų tortas. Juo taip pat taps tas, kuris surinks daugiausiai „patinka“. Konkurso dalyvių ir nugalėtojų laukia „Beatos virtuvės“ prizai.

Pradžiuginsime ir balsuojančius už geriausią kepinį. Laimingieji bus išrinkti burtų keliu, jiems atiteks LRT prizai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt