Gyvenimas

2019.07.12 20:43

Guvus senjoras Lisabonoje gamina aparatus, kurių žiūrėti plūsta turistai

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2019.07.12 20:43

Portugalijos sostinėje gyvenantis pensininkas Pietro Prosperio turi neįprastą hobį. Pasitelkdamas beribę vaizduotę jis kuria smagius ir gana sudėtingus aparatus, kurie stebina ir džiugina tūkstančius vienos Lisabonos bibliotekos lankytojų.

Stebuklinguose, stebinančiuose ir žaisminguose 81-erių P. Prosperio kuriamuose aparatuose galima išvysti fantastiškus pasaulius. P. Prosperio gimė Italijoje, o į Portugaliją persikraustė dar vaikystėje. Užaugęs įsidarbino tekstilės įmonėje mechaniku. Ten įgijo mechanikos žinių.

„Mano mama buvo poetė, turbūt iš jos paveldėjau polinkį į kūrybą. Kartais mėginu sujungti poeziją ir savo aparatus“, – sako P. Prosperio.

Menininko darbai šiuo metu eksponuojami viename Lisabonos knygyne. Ironiška, kad šis knygynas įsikūręs buvusiame pramonės pastatų komplekse. Dabar čia veikia madingos meno galerijos, barai bei knygynas, kuriame ir eksponuojami P. Prosperio darbai.

Kiekvienas aparatas turi temą. Vienas pasakoja Don Kichoto istoriją, kitas vaizduoja Skrudžo Makdako pasaulį. P. Prosperio šiuos aparatus pradėjo kurti išėjęs į pensiją. P. Prosperio aparatus projektuoja savo bute.

„Jei kas nors neveikia, aš nesijaudinu. Einu miegoti, o ryte sugalvoju sprendimą“, – teigia P. Prosperio.

Visi jo kūriniai – tik iš antrinių žaliavų.

„Vaikystėje pats sau pasigamindavau žaislų. Dešimties ėmiau gaminti žaislus ir draugams. Kai tapau tėvu, žaislus kūriau dukroms. Tapęs seneliu – anūkams. O dabar, grįžtu į pradžią ir vėl gaminu sau", – pasakoja P. Prosperio.

P. Prosperio patinka ne tik kurti, bet ir bendrauti su lankytojais. Jam nepabosta rodyti savo kūrinių. Kūrybingą pensininką labai mėgsta turistai. Kasdien pas jį apsilanko per šimtą žmonių.

Lėšų savo hobiui P. Prosperio gauna iš turistų paliekamų arbatpinigių. Savo kūrinių jis pigiai neparduoda.

„Tai būtų tas pats, kas parduoti savo vaiką. Todėl labai užkeliu kainas. Jeigu kas nors nori mano kūrinio, turi gerai už jį sumokėti“, – pabrėžia P. Prosperio ir priduria, kad darbui jį motyvuoja lankytojų džiaugsmas. Jie ir įkvepia pensininką kurti naujus aparatus su naujomis istorijomis.

Išsamiau – reportaže (nuo 05.01 min.):

Euromaxx. Italijos kašmyro karaliumi tituluojamas Brunello Cucinelli
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt