Gyvenimas

2019.07.10 20:16

Lietuvos vaizdai – dar viename visame pasaulyje rodomame seriale

LRT.lt2019.07.10 20:16

Naujas istorinis, dokumentinis „Netflix“ serialas „Paskutinieji carai“ prie ekranų sutraukia vis daugiau žiūrovų. Įspūdinga paskutinio Rusijos caro Nikolajaus II šeimos ir jo patikėtinių istorija filmuota ir Lietuvoje.

Seriale vaizduojama 20 a. pradžioje Rusijoje vykusi suirutė ir carų dinastijos nuvertimu pasibaigusi revoliucija.

Žiūrovų dėmesį prikausto ne tik įtraukianti drama, bet ir įspūdingi serialo vaizdai. Nors serialo veiksmas vyksta Rusijoje, kai kurios jos scenos buvo filmuojamos visai šalia mūsų. Kūrybinė grupė Lietuvoje lankėsi pernai pavasarį.

Serialo prodiuseris Herewardas Pellingas portalui „Broadcast Now“ sakė, kad kai kurios scenos buvo nufilmuotos ir Latvijoje bei Estijoje.

Vilniaus senamiestis

Daug serialo scenų buvo filmuotos įvairiausiose Vilniaus vietose. Tarp jų – ir Maironio gatvėje esantis Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į Dangų soboras, Aušros vartai bei vaizdingos Senamiesčio gatvės.

Verkių dvaras

Serialas filmuotas ir didingoje Verkių dvaro sodyboje. Kūrėjams čia tiko ištaigingas rūmų interjeras, prabangios dekoracijos, minkšti baldai, aukštos lubos, pobūvių salės ir didžiulis sodas bei parkas.

Rumšiškės

Serialo kūrybinė grupė laiką leido ir Rumšiškėse, čia įkurtame Lietuvos liaudies buities muziejuje. Netoli Kauno marių esanti vieta puikiai tiko filmuoti kai kuriuos epizodus.

Rundalės rūmai Latvijoje

Caras Nikolajus II su šeima gyveno Aleksandro rūmuose, esančiuose netoli Sankt Peterburgo. Juose dabar įrengtas carų dinastijos atminimui skirtas muziejus.

Tačiau filmuodama serialą, aktorių ir filmavimo komanda vyko į kitą vietą. Carų rūmams tiko Latvijoje esantys Rundalės rūmai. Baroko stiliaus rūmai su prabangiu interjeru nedaug atsilieka nuo ištaigingų Versalio rūmų.

Taip pat skaitykite: Kaunas vilioja „Černobylio“ gerbėjus: turą po filmavimo vietas pagardina negirdėtomis istorijomis

Taip pat skaitykite: Planuojamos ekskursijos po serialo „Černobylis“ filmavimo vietas: ar tai padidins turistų srautus?

Taip pat skaitykite: Serialas „Černobylis“ įkvėpė vilniečių porą: butą Fabijoniškėse pavertė atrakcija turistams

Taip pat skaitykite: Černobylyje dirbęs lietuvis: buvo nejauku, kai grįžome į Lietuvą, o dalis tarnybos draugų buvo mirę

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius