Gyvenimas

2019.07.09 19:33

Paryžius ir vėl lyg Žydroji pakrantė: atidarytas paplūdimių sezonas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.09 19:33

Paryžiaus merija, besirūpinanti vasarą mieste priverstais likti ir karštį kęsti gyventojais bei turistais, vėl atidarė garsiųjų Paryžiaus paplūdimių sezoną. Šiemet Senos ir kitų Paryžiaus vandenų pakrantėse tam skirta daugiau kaip 8 tūkst., patogių krėslų, palmių ir net tikro balto smėlio.

Nors eiliniai Paryžiaus gyventojai nuo liepos vidurio visais įmanomais būdais stengiasi pabėgti iš perkaitusios ir drėgnos sostinės, milijonai žmonių, taip pat ir turistų, priversti likti mieste. Būtent jiems dar 2002-aisiais tuometė socialistinė Paryžiaus valdžia įkūrė pirmąjį paplūdimį prie Senos. Per 17 metų tokių paplūdimių gerokai padaugėjo.

„Tai labai panašu į tikrą paplūdimį. Turime skėčius nuo saulės, palmes. Žmonės su maudymosi kostiumėliais – atrodo lyg tikrame paplūdimyje. Labai panašu į Žydrąją pakrantę, vaizdas gražus“, – džiaugiasi Paryžiaus gyventoja Yamina Medjaf.

Vidurvasarį uždarę kai kurias prie Senos vedančias gatves, prancūzai sugebėjo palei upę ir kanalą įrengti apie 8 tūkst. vietų su patogiais krėslais ir skėčiais. Tai itin svarbu, nes šią vasarą pirmoji karščio banga pasiekė Paryžių dar birželį.

„Kai temperatūra pakilo iki 35-ių laipsnių, tikrai buvo sunku ištverti. Taigi einame prie upės. Čia maloniau, gali bet šiek tiek atsivėsinti“, – teigia Paryžiaus gyventoja Axel Sabban.

Paryžiaus merija tikisi, kad miesto paplūdimius iki rugpjūčio pabaigos aplankys bent milijonas žmonių. Beje, pagal atskirą įstatymą Paryžiaus paplūdimiuose draudžiama degintis be liemenėlės. Be to, Senos vandens iki šiol nepavyko išvalyti taip, kad jame būtų saugu maudytis. Tad maudytis galima tik Vileto kanale kur įrengtas specialus plūduriuojantis baseinas.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže (nuo 3.45 min.):

Žinios. Sprendžiamas uždaryto Lukiškių kalėjimo likimas