Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.09 10:24

Nemuno kilpos nuo aukščiausio Lietuvos apžvalgos bokšto atsivers penktadienį

Ilgai laukta akimirka po kelių dienų pasieks kulminaciją: Birštonas galės didžiuotis aukščiausiu apžvalgos bokštu Lietuvoje. Jau penktadienį, liepos 12 dieną, lankytojai Nemuno kilpomis iš jo galės pasigrožėti būdami 45 metrų aukštyje.

Džiugomis naujienomis pasidalino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė. Anot jos, ketvirtadienį vyks Birštono apžvalgos bokšto pridavimas, o visuomenei jis taps prieinamu penktadienį.

„Simbolinis atidarymas įvyks liepos 11 dieną. Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerija, kuri yra šio projekto organizatorė, bokštą perduos Birštono savivaldybei“, – portalui LRT.lt sakė D. Rakauskaitė.

Pasak jos, savivaldybė nuo penktadienio kurį laiką reguliuos lankytojų srautus, o vėliau šalia apžvalgos bokšto įrengs automobilių stovėjimo aikštelę.

D. Ragauskaitė smalsuolius paragino neskubėti, kad pradžioje nesusidarytų žmonių spūstys.

„Nuo penktadienio apžvalgos bokštas dirbs kiekvieną dieną, todėl į jį galės patekti visi norintys. Tiesa, pradžioje naktimis – nuo 22 iki 7 valandos – jis bus užrakinamas, kol bus sureguliuoti lankytojų srautai“, – kalbėjo D. Rakauskaitė.

Primename, kad bokšto aukščiausia apžvalgos aikštelė yra 45 m aukštyje, o visas bokšto aukštis – 51 m.

Nuo apžvalgos aikštelės bus galima pamatyti ne tik Nemuno kilpas, bet ir Birštono miestą. O esant geriems orams toliuose matysis net Alytaus apylinkės. Birštono apžvalgos bokštas unikalus ne tik savo aukščiu, bet išsiskiria ir savo išvaizda.

Birštono apžvalgos bokšto simbolizmą pagyvins paliktos angos – maži langeliai šviesai. Jie primena raštus, naudojamus medžio drožyboje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi