Gyvenimas

2019.07.08 22:05

Lankytojai nekantrauja patekti į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą: kodėl atidarymas atidėtas?

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.07.08 22:05

Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas, esantis Birštone, jau senokai baigtas statyti, bet lankytojams vis dar neprieinamas. Anksčiau skelbta, kad naujasis apžvalgos bokštas duris atvers liepos 4 dieną, tačiau atidarymo data vis nukeliama. Savo verdikto neskuba tarti pridavimo komisija.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos direktorius Albertas Stanislovaitis patikino, kad paskutinis komisijos patikrinimas turėtų įvykti liepos 10 dieną.

„Tai yra sudėtingas statinys, todėl jį tikrina daug institucijų atstovų“, – portalui LRT.lt sakė A. Stanislovaitis.

Pasak jo, komisija darbą pradėjo birželio 20 dieną. Pirmadienį kalbintas A. Stanislovaitis sakė, kad komisijos galutinio sprendimo dėl Birštono apžvalgos bokšto vis dar nėra.

„Jie per mėnesį turi priimti objektą arba išsakyti pastabas. Kol kas komisija jokių terminų nepažeidžia“, – kalbėjo A. Stanislovaitis.

Anot jo, pagal sutartį Birštono apžvalgos bokštas turi būti priduotas rugpjūčio pradžioje.

„Mes patys šiek tiek skubiname rangovą, nes norime, kad lankytojai bokštu galėtų pasidžiaugti kuo greičiau. Tačiau apie vėlavimą šiandien kalbėti negalime. Šiuo metu yra sprendžiami darbiniai, techniniai klausimai, susiję su sudėtingo objekto pridavimu.

Įvairios institucijos atidžiai tikrina, ar viskas tiksliai padaryta pagal projektą ir pan. Kiekvienas komisijos narys turi padėti parašą. Tai yra normalus procesas. Tikimės, kad pridavimo aktą gausime šią savaitę. Tuomet įregistruosime statinį ir lankytojai galės jį lankyti“, – paaiškino A. Stanislovaitis.

Jis patikino, kad objektą turi priduoti rangovas – įmonė „Empower-Fidelitas“. Pastarosios vadovas Vaclovas Kirkilis taip pat patikino, kad viskas vyksta pagal planą, tačiau nedidelių nesklandumų buvo kilę dėl komisijos narių.

„Iš pradžių galvojome, kad objektas bus priduotas liepos 4 dieną. Vasara – atostogų metas, todėl vieno ar kito komisijos nario vis nėra, o jų nėra kam pakeisti. Apžvalgos bokštas yra baigtas. Manome, kad šią savaitę aktas bus pasirašytas. Tai turėtų paaiškėti trečiadienį“, – kalbėjo V. Kirkilis.

Oficialią Birštono apžvalgos bokšto atidarymo datą turėtų paskelbti Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Primename, kad aukščiausia Birštono apžvalgos bokšto aikštelė yra 45 m aukštyje, o visas bokšto aukštis – 51 m. Kol kas aukščiausias Lietuvoje yra Mindūnų apžvalgos bokštas Labanoro girioje, kurio apžvalgos aikštelė yra 36 metrų aukštyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.