Gyvenimas

2019.07.07 18:03

Du žavūs jaunikliai Tailande tapo įžymybėmis: jų povandeninis gyvenimas transliuojamas tiesiogiai

BNS, LRT.lt 2019.07.07 18:03

Tailandas sekmadienį internete pradėjo 24 val. per parą truksiančią tiesioginę transliaciją, kuri leis nuodugniai susipažinti su dviejų įžymybėmis tapusių diugonių, dar vadinamų jūrų karvėmis, jauniklių Mariam ir Jamilo gyvenimu.

Mariam praėjusį mėnesį daugybės socialinių tinklų vartotojų širdis pavergė žaismingu glaustymusi prie gelbėtojų sekliuose Pietvakarių Tailando vandenyse, o Jamilas toliau pakrantėje pasirodė prieš savaitę.

Vardas Jamilas reiškia „gražus jūros princas“. Šį vardą gyvūnui suteikė Tailando princesė.

Be tėvų likę jaunikliai laikomi atskirai, internetu juos bus galima stebėti ištisą parą. Diugoniai filmuojami iš aštuonių perspektyvų, paskirtas jų šėrimo laikas.

„Transliuojame tiesiogiai, nes nenorime, kad žmonės trikdytų juos eidami jų pasižiūrėti“, – sakė Puketo jūrų biologijos centro direktorius Kongkiatas Kittiwatanawongas.

Jis pridūrė, kad kameros taip pat padės stebėti jauniklių atsigavimą.

Paprastai diugoniai savo motinas palieka būdami kiek daugiau nei metų amžiaus. Mariam, kaip manoma, yra maždaug šešių mėnesių amžiaus, o Jamilas – maždaug trijų mėnesių.

Pasak ekspertų, susidomėjimas šiais sirenų būrio jūrų žinduoliais padėjo šviesti visuomenę apie jūrų apsaugą.

Pietų Tailande gyvena apie 250 diugonių. Šie lėtai judantys gyvūnai minta jūrų augalais, bet jiems pavojų kelia buveinių nykimas, vandens tarša ir žvejybai naudojami tinklai.

Pernai prie Tailando krantų nugaišo banginis, kuris buvo prarijęs daugiau kaip 80 plastikinių maišelių.