Gyvenimas

2019.07.07 20:22

Marijampoliečiai – dukart pasaulio žmonų nešimo čempionai: dalį trasos žmona kaba žemyn galva po vandeniu

žiūrėkite vaizdo įrašą
Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.07.07 20:22

„Mėgstu iššūkius, pakonkuruoti. Per vestuves norėjau žmoną nešti per ilgą tiltą Jurbarke. Bet šventė vyko Marijampolėje, tad teko nešti tokiu tiltu, koks buvo. Tada žmoną ant rankų nešiau, o dabar – ant pečių“, – portalui LRT.lt sakė Vytautas Kirkliauskas, kuris su žmona Neringa šeštadienį antrus metus iš eilės nugalėjo Pasaulio žmonų nešimo čempionate.

39-erių V. Kirkliauskas dirba Marijampolės pataisos namuose, jo 32-ejų žmona Neringa – lietuvių kalbos ir tikybos mokytoja. Pora pažįstama jau 15 metų, o prieš dešimtmetį abu susidomėjo neįprasta sporto šaka.

Apie Suomijoje vykstančias žmonų nešimo varžybas V. Kirkliauskas 2009-aisiais perskaitė laikraštyje. Vakare straipsnį parodė žmonai ir paklausė, gal ji sutiktų tokiose varžybose dalyvauti.

N. Kirkliauskienė neabejojo nė minutės. Visai netrukus pora dalyvavo tais pačiais metais pirmą kartą Lietuvoje, Dusetose surengtose žmonų nešimo varžybose ir jas laimėjo.

Nejutau šeštadienį kojų po varžybų. O dar ir baseiną reikia perbristi, žmona tuo metu būna žemyn galva po vandeniu – jai tenka labai didelis iššūkis.

Nuo tada į šį užsiėmimą pora žiūri itin rimtai ir varžyboms atsakingai ruošiasi. Per dešimtmetį prireikė tik dviejų pertraukų – kai N. Kirkliauskienė laukėsi dviejų vaikų.

Žmoną ant pečių nešioja ir Marijampolėje

Anksčiau V. Kirkliauskas kilnojo svorius, dabar intensyviai bėgioja. N. Kirkliauskienė treniruojasi sporto salėje. Tačiau kiekvieną pavasarį vyras ir žmona sportuoti išsiruošia į lauką – sustato kliūtis miesto parke ar stadione. Tada vyras užsikelia žmoną ant pečių ir pasileidžia bėgti.

Viskas buvo slidu ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Sutuoktiniai taip sportuoja bent 2-3 kartus per savaitę. Neįprastas treniruotes gali pamatyti visi miestiečiai. Kol pora gyveno daugiabutyje, vyras žmoną kartais užnešdavo į ketvirtą aukštą.

Trasa, kurią tenka įveikti per varžybas – kiek daugiau nei 250 metrų ilgio. Tačiau, pasak V. Kirkliausko, joje yra ką veikti – kliūtis reikia ne tik perlipti, bet ir perbristi.

„Atrodo neilga distancija, bet išsunkia. Nejutau šeštadienį kojų po varžybų. O dar ir baseiną reikia perbristi, žmona tuo metu būna žemyn galva po vandeniu – jai tenka labai didelis iššūkis“, – apie trasos ypatumus kalbėjo V. Kirkliauskas.

Jis žmoną neša užsikėlęs ant pečių – jos kojos būna vyro priekyje, o galva nuleista žemyn prie jo nugaros. Pora jau ne sykį įsitikino, kad toks nešimo būdas – pats geriausias.

„Žmonai svarbiausia išsilaikyti ir netrukdyti bėgti. Ji turi stipriai įsikibti ir prisispausti, nedaryti jokių nereikalingų judesių“, – sakė V. Kirkliauskas ir žmoną įvardijo kaip didžiausią judviejų laimėjimo paslaptį.

Norėjo apginti titulą

Kai juodu Pasaulio žmonų nešimo čempionatą laimėjo pernai, abu neturėjo abejonių, kad dalyvaus ir vėl – būtinai norėjo apginti titulą.

„Apginti titulą visada sunkiau, tad šiemet ruošėmės dar labiau negu pernai“, – teigė V. Kirkliauskas.

Laimėti antrus metus iš eilės nebuvo paprasta. Prieš varžybas prasidėjo lietus, kuriam V. Kirkliauskas nebuvo pasiruošęs.

„Viskas buvo slidu ir tiesiogine, ir perkeltine prasme“, – kalbėjo V. Kirkliauskas, kuris išplėšė pergalę ir pagrindinius konkurentus aplenkė vos viena dešimtąja sekundės.

Nešti galima ir ne žmoną

Iš viso varžybose šiemet dalyvavo 31 pora iš įvairiausių šalių – Australijos, Filipinų, Kroatijos, Vokietijos, Estijos ir kitų.

„Miestelis Suomijos šiaurėje yra Birštono dydžio, labai ramus. Bet pirmąjį liepos savaitgalį, kai vyksta čempionatas, suvažiuoja tūkstančiai žiūrovų, tris dienas būna daugybė atrakcijų ir varžybų. Per 24 metus čempionatą yra laimėjusios tik 4 šalys – vieną kartą Rusija, du kartus Lietuva, visus kitus kartus – Estija ir Suomija“, – čempionato statistiką pateikė V. Kirkliauskas ir pridūrė, kad juodu su žmona jame dalyvavo jau penktą sykį.

Beje, čempionate nebūtina nešti savo tikrą žmoną. Šia taisykle naudojasi ir šešis kartus čempionu tapęs suomis Taiisto Miettinenas. Čempionate ant kupros jis užsikelia vis kitą partnerę.

Čempionato taisyklės skelbia, kad partnerė turi sverti bent 49 kilogramus. Lengvesnės turi užsidėti papildomų svorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.