Gyvenimas

2019.07.07 11:54

Prie Kristaus Atpirkėjo statulos Rio de Žaneire – asmenukių lazdų baletas

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.07 11:54

Prie pagrindinio Brazilijos miesto Rio de Žaneiro traukos centro – Kristaus Atpirkėjo statulos kasdien būriuojasi tūkstančiai žmonių. Juos lydi šių laikų ironija: žmonės keliauja tūkstančius kilometrų pamatyti žymiausių pasaulio statinių ar kraštovaizdžių ir atsuka jiems nugarą. Nes kitaip tiesiog nepavyktų pasidaryti išsvajotos asmenukės.

Turistai dažnai užima visą prie skulptūros esančią aikštelę. Dėl vietos geriausiai asmenukei gali tekti pakovoti.

„Juk taip paprasčiau. Ne visuomet esi su kuo nors, kas gali tave nufotografuoti. Taip gali rasti geresnį kampą nuotraukai. Manau, kad asmenukės – geriausias kada nors sugalvotas dalykas“, – sako kosmetologė Aline Marie

Pasigrožėti statula ir vaizdu nuo uolos viršūnės kasmet susirenka milijonai žmonių. Čia lankėsi daugelio krikščioniškų bažnyčių hierarchai, įvairių šalių prezidentai ir vyriausybių nariai. Nuotraukos prie šio paminklo, atrodo, privalomos.

„Asmenukės yra viskas: tai ir akimirkos su šeima, ir akimirkos nuostabiose vietovėse, kaip ši. Tai džiaugsmo akimirka su šeima. Tai puikus būdas įsijausti į vietą, kur tuo metu esi, kur jautiesi gerai“, – teigia turistė Daniela Lemes.

Asmenukių lazdų baletas – taip aplinkiniai vadina nuotraukų prie žymiosios statulos fenomeną. Tiesa, ne tik statula traukia turistus, bet ir įspūdingas saulėlydis.

„Nesu pratusi darytis tiek daug asmenukių. Tik tuomet, kai gaunu žinutę su kausimu, ką šiuo metu veikiu. Jeigu nėra kam manęs nufotografuoti – pasidarau asmenukę“, – tikino žmogiškųjų išteklių specialistė Victoria Maron.

Nors turistams tenka kovoti dėl vietos prie puikios miesto panoramos, Kristaus Atpirkėjo statulos plačiai į šonus išskėstos rankos, saugančios ir laiminančios miestą, rodo, kad vietos užteks visiems.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaities reportaže (nuo 19.08 min.):

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ II dalis. Diena, skirta vienybei: renginys visai šeimai Lukiškių aikštėje