Gyvenimas

2019.07.06 22:51

Netradicinė pažintis su Stokholmu: šiose ekskursijose vieniems adrenalino trūksta, kitiems – per daug

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.06 22:51

Švedijos sostinėje Stokholme ekskursijas vedantys gidai mano, kad geriausias būdas pažinti miestą – užsiropšti ant kokio nors pastato stogo. Tiesa, kai kam tokia pramoga – per daug ekstremali, o kai kam adrenalino net pritrūksta.

Ekstremalu, ar geriausias būdas susipažinti su miestu? Šį klausimą kelia Švedijos sostinėje Stokholme apsilankę turistai. Viena populiariausių siūlomų ekskursijų po miestą – stogais.

„Nebijau aukščio, todėl man nebaisu. Kaip tik buvo nuostabu, visai nesitikėjau, kad pakilsime taip aukštai“, – po ekskursijos sakė Isabelle, studentė iš Didžiosios Britanijos.

Vaikščioti kviečiama Ridarholmene – mažoje salelėje Stokholmo centre. Ekskursijų vadovai siūlo kilti į 43 metrų aukštį ir pamatyti tolimiausius miesto pakraščius. Tam specialiai paruoštas takelis. Alpinisto batai nereikalingi, tačiau patariama avėti patogią avalynę.

„Man labai patiko, nesitikėjau, kad tiek pamatysime. Man patiko iš aukštai žiūrėti į tiltus. Miestą gali matyti 360-ies laipsnių kampu – tai nuostabu“, – džiaugėsi Lauren, žurnalistė iš Niujorko.

Tokios ekskursijos organizuojamos nuo 2007-ųjų. Maršrutas tęsiasi vos 300 metrų. Ekskursijų vadovai ramina, kad jos nėra skirtos adrenalino troškuliui malšinti. Kol, pavyzdžiui, turistai stovi ant senojo parlamento stogo, gidai pasakoja istorinius miesto faktus, laidydami ir pokštus, stereotipus apie miestą ar šalį.

„Kai kurie žmonės tikisi daugiau šokinėjimo ir karstymosi pastatais. Bet to tikisi tik nedaugelis, dauguma labai patenkinti ekskursija. Žinoma, pasitaiko ir šiek tiek bijančių, bet tai – mažuma“, – teigė ekskursijos vadovas Joel.

Vienintelis dalykas, galintis sutrukdyti šiai patirčiai – tirštas rūkas arba itin stiprus vėjas. Bet lietaus ekskursijos organizatoriai nebijo, jie vadovaujasi šūkiu „Kai esi Romoje, daryk tai, ką daro Romos gyventojai“ ir siūlo daryti taip, kaip daro Stokholmo vietiniai – laipioti stogais.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže (nuo 52.03 min.):

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I dalis. Šventinė diena – šventiniai drabužiai: kokia tautinio kostiumo istorija?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.