Gyvenimas

2019.07.06 12:22

„Nacionalinė ekspedicija“ baigia penkerių metų epopėją: jeigu tęsis, bus kitokia

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.06 12:22

Penktoji ir paskutinė „Nacionalinė ekspedicija“ – jau visai prie pat finišo. Dalyviai grįžta šeštadienį, 19 val. į Kauną – į tą vietą, iš kurios prieš penkerius metus pajudėjo pirmoji ekspedicija.

Vienas iš „Nacionalinės ekspedicijos“ sumanytojų – žurnalistas Edmundas Jakilaitis portalui LRT.lt sakė, kad ekspedicija įvykdė savo misiją – apkeliavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės (LDK) teritoriją, tad metas ją baigti. Tiesa, jis pridūrė, kad ekspedicijų ateityje tikriausiai dar bus, tik jų maršrutai drieksis nebe LDK keliais, bus globalesni.

„Visus projektus reikia baigti aukščiausiame taške. Kiekviena ekspedicija buvo vis geresnė, o ši buvo geriausia iš visų. Aplankėme ir tai, ką planavome, ir daug naujo atradome“, – teigė E. Jakilaitis.

Vienas iš „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvių Simas Knapkis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė, kad toks žygis yra didelė dovana.

Pasak jo, norint suvokti LDK mastą reikia ne tik pakeliauti po istorines vietas, bet ir rinktis tų laikų kelius – plaukti.

Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujamos ekspedicijos maršrutas šiemet driekėsi per Oršą, paskui – Vitebską. Iš ten ekspedicijos dalyviai laivu Dauguva plaukė iki Polocko, vėliau pasiekė Latviją.

Šiauriausias ekspedicijos pasiektas taškas – Estija, Saremos sala. Ekspedicijos dalyviai susitiko su miestelių bendruomenėmis Lietuvoje, pirmiausia – Žemaitijoje, mininčioje 800-ąsias vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose metines.

Šeštadienį vakare Kaune, prie Vytauto bažnyčios išsilaipins ne tik šios, bet ir ankstesnių ekspedicijų dalyviai. Jie prie šių metų komandos prisijungs šeštadienį likus visai nebedaug kelio iki finišo.

„Ekspedicijos dalyviai“ į Nemuną nuleis vainiką, skirtą žuvusiam kapitonui Romaldui Adomavičiui atminti. 21 val. visi kartu giedos „Tautišką giesmę“.

Pokalbis su Simu Knapkiu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 1.32 val.):

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I dalis. Šventinė diena – šventiniai drabužiai: kokia tautinio kostiumo istorija?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.