Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.06 15:40

Vokiečio aistra istorijai: iš Bulgarijos į Egiptą ruošiasi plaukti senoviniu nendriniu laivu

žiūrėkite reportažą

Ekspedicijomis nendriniais senovės egiptiečių laivais išgarsėjęs vokietis tyrinėtojas Dominque Goerlitzas bandys dar kartą įrodyti, kad iš papiruso stiebų surištu laivu Egipto jūrininkai galėjo ne tik perplaukti Viduržemio jūrą, bet ir nukeliauti į Juodąją jūrą.

Bulgarijos pakrantėje netoli Varnos galima pamatyti originalią laivų statyklą. Čia rišamas naujasis vokiečių keliautojo D. Goerlitzo laivas. D. Goerlitzas organizuoja ekspediciją iš Varnos Bulgarijoje iki Aleksandrijos Egipte.

Jo manymu tik taip galima įrodyti neseniai Bulgarijos pakrantėje rastų kelių tūkstančių metų senumo egiptietiškų papuošalų kilmę.

„Šie du daiktai iš senovės Egipto, kuriuos rado Bulgarijos archelologai. Tai įrodo Herodoto teoriją apie dar senesnius antikinius raštus, kad senovės egiptiečiai plaukė į Juodąją jūrą ieškodami brangiųjų metalų, kurių nėra rytiniame Viduržemio jūros regione. Būtent tai norime įrodyti savo laivu „Abora“ – kad jūrinė prekyba buvo 10 kartų veiksmingesnė nei kontaktai sausuma – būtent apie tai ir rašė Herodotas“, – teigė D. Goerlitzas

Laivus stato Andų indėnai iš Bolivijos. Jie iki šiol gamina nendrinius laivus Titikakos ežere.

„Aboros 4“ startas numatytas po mėnesio. D. Goerlitzas jau sugebėjo panašiu laivu apiplaukti visą rytinę Viduržemio jūros dalį. Deja jo ekspedicija plaukiant prieš vėją iš Šiaurės Amerikos į Ispaniją nepavyko, nes Atlanto audros sudraskė „Aborą 3“ jai nespėjus pasiekti Azorų.

Tada D. Goerlitzas bandė įrodyti, kad vieno iš Egipto faraonų mumijoje rasti nikotino ir kokaino pėdsakai yra tikri. Dabar jis nori įrodyti, kad dar prieš Egipto civilizacijas, čia būtent jūriniu keliu atkeliaudavo tokie dalykai kaip auksas iš Kaukazo.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže (nuo 05.09 min.):

Žinios. Šįvakar į Kauną sugrįžta „Nacionalinė ekspedicija“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi