Gyvenimas

2019.07.05 12:44

„Nacionalinė ekspedicija“ artėja prie finišo: be žiūrovams nematomos kranto komandos nebūtų pavykę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.05 12:44

„Jau liepos 6-ąją pasiekiame finišą, to nebūtume padarę jei ne dvidešimties žmonių kranto komanda, kurios didelio darbo žiūrovai nepamato“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė, kviečianti Kaune pasitikti sugrįžusius dalyvius.

Iš viso į „Nacionalinę ekspediciją“ leidosi 39 žmonės, nors maždaug du trečdaliai jų lieka už kadro ir žiūrovai jų nepamato. Tačiau, žurnalistės A. Plaipaitės, būtent šios, kranto komandos dėka dalyviai gali keliauti toliau.

„Ketvirtadienį istorikų komanda aplankė Tytuvėnus ir Šiaulius, o mes, gamtos ir kultūros komanda, keliavome į Šiluvą ir Kryžių kalną. Tačiau viskas taip sklandžiai nebūtų vykę, jei ne kranto komandos nariai, – patikina A. Plaipaitė. – ši komanda veikia kaip šveicariškas laikrodis, kurio viena svarbiausių dalių – jau penktąjį kartą su ekspedicija keliaujantis Vytautas Vilimas.“

Pats Vytautas ekspedicijos darbu nevadina, nors ir keliauja jau penktąjį kartą, kiekvieną sykį jam kelionė su „Nacionaline ekspedicija“ – nuotykis. „O smagiausia, kad vėliau viską prisiminti gali prisiminti jaukiai įsitaisęs ant sofos, žiūrėdamas laidas per televiziją“, – priduria V. Vilimas.

Anot jo, kiekviena ekspedicija vis kitokia, su savais iššūkiais ir savais džiaugsmais. Dauguva buvo ganėtinai sekli, laivai daužėsi į dugną, gedo varikliai. Tikriausiai tai ir sukėlė daugiausia galvos skausmo kranto komandai.

Vos tik komandos pabunda ir iškeliauja į numatytas vietas, būtent kranto komanda pasirūpina, kad būtų surinktos visos palapinės ir kiti daiktai, o atvykę į stovyklavietę dalyviai rastų ją paruoštą. Be to, komanda rūpinasi, kad laivai būtų paruošti kelionei ir sėkmingai pasiektų finišą. „Taigi labai svarbu surinkti patikimą komandą, kurios nariai, reikalui esant, vieni kitiems ištiestų pagalbos ranką“, – patikina V. Vilimas.

Dvidešimt vieną dieną trukusi ekspedicija jau pasiekia savo kulminaciją – jau liepos 6-ąją apie 19 val. į Kauną, prie Vytauto Didžiojo bažnyčios „Nacionalinė ekspedicija“ baigia savo kelionę. Norintys pasitikti ekspedicijos dalyvius gali atvykti ir susitikti, o vėliau drauge su visa Lietuva sugiedoti ir šalies himną.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Subjuręs oras, variklius gadinančios seklumos ir namų šauksmas – jau rytoj pasibaigsiančios „Nacionalinės ekspedicijos“ užkulisiai

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt