Gyvenimas

2019.07.05 08:10

Bitės dirba ne tik laukuose, bet ir po lova: bičių terapija apima Lietuvą

vietos, kur galite ją išbandyti
Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.07.05 08:10

Dauguma yra skanavę medaus, pikio, bičių duonelės, bet tik nedaugelis žino ar yra išbandę bičių terapiją. Radviliškio rajone gyvenantis Židrūnas Japertas turi du namelius, kuriuose po gultais įrengti dūzgiantys aviliai. Anot jo, bičių energija veikia, tik jei žmogus atsipalaiduoja. Tiesa, bitininkas susiduria ir su skeptikais, kurių nusistatymus darbštuolės netrunka pakeisti.

Bitininkystę atrado ligoninėje

Bičių terapija, kitaip dar vadinama apiterapija, yra paremta homeopato, knygų apie gyvenimo kokybės gerinimą autoriaus daktaro Valerijaus Sinelnikovo metodika. Didžiausias bičių terapijos centras yra įkurtas Kryme.

Bičių terapiją galima išbandyti ir keliose Lietuvos vietose. Viena iš jų – Radviliškio rajone, Kaunetiškių kaime, kur mažosiomis darbštuolėmis rūpinasi Ž. Japertas su žmona.

Vyras bitininkauti pradėjo prieš 9 metus nors, kaip pats juokauja, niekada negalvojęs, kad taps bitininku.

„Turėjau pasidaręs patalpas ir pradėjau verstis gyvulininkyste. Galvojau, kad taip bus visą gyvenimą. Tačiau užsiimant gyvulininkyste turėjau laisvesnių dienų ir žiemą neturėdavau, ką veikti. O laikant bites, jeigu jas myli, turi nuolat su jomis būti ir daug dirbti“, – portalui LRT.lt sakė Ž. Japertas.

Vienus terapija veikia kaip adatėlių badymas, antriems gydo kvėpavimo takus, o tretiems pradeda kaisti skaudama vieta.

Vyras atskleidė, kad jį, užsiimti bitininkyste, kadaise įkalbėjo palatos bičiulis. Pašnekovas juokėsi, kad įkalbinėjimams pasidavė po savaitės ir savo bičių ūkį pradėjo nuo keturių avilių.

Mintis apie bičių terapijai skirtus namelius Ž. Japertui gimė prieš 7 metus. Tuo metu jis pats turėjo sveikatos problemų, todėl pasakojimai, kad bitės gali gydyti, ypač sudomino. Bičių gydomąjį poveikį jis iš karto pajuto – nugaros skausmai dingo.

Šiandien vyras bičių terapija mėgaujasi ne tik pats, bet ir siūlo ją išbandyti kitiems. Lankytojų netrūksta, tačiau atvykimo datą su bitininku reikia suderinti iš anksto. Bičių terapiją galima išbandyti tik keletą mėnesių per metus – nuo gegužės iki rugsėjo vidurio.

Anot pašnekovo, bičių energiją kiekvienas jaučia skirtingai.

„Vienus terapija veikia kaip adatėlių badymas, antriems gydo kvėpavimo takus, o tretiems pradeda kaisti skaudama vieta“, – pabrėžė Ž. Japertas.

Bičių aviliai yra įrengti po nameliais, o tiksliau po gultais, kurie ir yra svarbiausia terapijos vieta. Anot pašnekovo, bioenergiją bitės sukelia savo sparneliais.

Jeigu būnu labai pavargęs, nevengiu ir pats miegoti tuose nameliuose. Atsipalaidavimas tarp bičių yra ypatingas.

Bitės įveikia ir skeptikus

Ž. Japertas yra įsirengęs du terapinius namelius, tačiau pirmąjį jam teko perdaryti kelis sykius, jog bičių terapija būtų veiksminga.

„Pradžioje bioenergija neveikė dėl to, kad namelis nebuvo piramidės formos. Vienas namelis yra dvivietis, o kitas – trivietis. Pastarajame vienas gultas yra permatomas, todėl galima matyti, kaip darbuojasi bitės“, – kalbėjo pašnekovas.

Pasak jo, bitės patekti į patį namelį, kuriame guli žmonės, negali. Jos į avilius įskrenda iš lauko pusės. Ž. Japerto terapiniuose nameliuose žmonės gali praleisti ir visą naktį, tačiau pakanka vienos ar dviejų valandų.

„Jeigu būnu labai pavargęs, nevengiu ir pats miegoti tuose nameliuose. Atsipalaidavimas tarp bičių yra ypatingas. Yra žmonių, kurie laiko su bitėmis neskaičiuoja ir pasiruošę tarp jų gulėti tiek, kiek jiems bus leidžiama“, – juokavo bitininkas.

Pasak jo, tik 1–2 proc. apsilankiusiųjų bičių terapija nepatinka, nes nepajaučia jų skleidžiamos energijos. Tačiau, anot Ž. Japerto, buvimas su bitėmis bus veiksmingas tada, jeigu žmogus tinkamai atsipalaiduos.

„Gulint namelyje atrodo, kad tu girdi ne besidarbuojančias bites, o jūros ošimą. Reikia atsipalaiduoti ir pasinerti į tą ūžesį. Pasitaiko ir skeptikų, kurie atvažiuoja ne patys, o kažkas juos atsiveža. Jie iš karto būna nusiteikę, kad tai yra nesąmonė. Būna, kad į namelį užeina skeptikas, kurį kankina nemiga, ir užmiega. Paskui jis nesupranta, kas įvyko“, – juokavo pašnekovas.

Ž. Japertas iš viso savo sodyboje turi 65 avilius, todėl darbo jam netrūksta ištisus metus.

Vietos, kur galite pasimėgauti bičių terapija:

Radviliškio raj., Kaunetiškių k.

Prienų raj., Burokiškių k.

Molėtų raj., Kanapelkos k.

Plungės raj., Mačiūkių k.

Akmenės raj., Papilė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt