Gyvenimas

2019.07.04 12:37

Paryžiaus mados savaitėje – gausybė plunksnų, netikėti galvos apdangalai ir Kinijos dvelksmas

pasigrožėkite aukštosios mados kolekcijomis
LRT.lt2019.07.04 12:37

Aukštosios mados šventė Paryžiuje akį traukia įspūdingais šedevrais – 2020-ųjų rudeniui ir žiemai skirtos kolekcijos išsiskiria puošybos detalių gausa: dažytu kailiu, švelniai plazdenančiomis plunksnomis ir kruopščiais siuvinėjimais.

Mados namų „Valentino“ kolekcija buvo pristatyta tarp žaliuojančių medžių, „pasodintų“ šalia podiumo. Tokios dekoracijos atspindi ir pačią aukštosios mados kolekciją – iš drabužių stiebiasi siuvinėti augalai, apdarai gausiai dekoruoti kailio detalėmis ar plunksnomis.

Kolekcijoje – ne tik rudeniška juoda, bet ir sodri vyšninė ar net itin ryškios žalios ir mėlynos spalvos.

Modelių galvas puošia netikėti galvos apdangalai, todėl kartais atrodo, kad stebi birželio viduryje Didžiojoje Britanijoje vykusias karališkąsias Askoto žirgų lenktynes, kur damos atvyksta pasipuošusios keisčiausiomis skrybėlėmis.

Plunksnų ir įvairių raštų netrūko ir 2020-ųjų rudeniui bei žiemai skirtoje mados namų „Givenchy“ kolekcijoje. Joje dominuoja juoda ir žemės tonai, tačiau neutralią nuotaiką prablaško išsišokėlė geltona ar pastelinė violetinė.

Visi modeliai spinduliuoja prabangą ir tarsi šaukia, kad juos dar išvysime ant raudonojo kilimo, kai ilgomis vakarinėmis suknelėmis užsimanys pasipuošti pramogų pasaulio atstovės.

Plunksnų mados namų „Gaultier“ kolekcijoje buvo kiek mažiau, čia pagrindiniu akcentu tapo kailis. Modelių galvas puošė masyvios ryškiaspalvės kailinės kepurės, derinamos su elegantiškomis vakarinėmis suknelėmis bei aukštakulniais. Dėmesį traukė itin masyvūs aksesuarai, pavyzdžiui, auskarai.

Kasmet nustebinantis gausiai dekoruotomis suknelėmis, dizaineris Ellie Saabas ir Paryžiaus mados savaitėje pristatė išskirtines, kristalais bei įvairiomis dekoro detalėmis puoštas sukneles.

Kolekcijos įkvėpimo šaltinis – Kinija, tai išduoda kolekcijos drabužių spalvos, juodos ir raudonos deriniai, ornamentai ir drabužių siluetais bei audiniai.

Dizaineris mėgstantis ryškias ir iššaukiančias spalvas šįkart rinkosi labai rudenišką spalvų paletę, atkartojančią rudenėjančio rudens gamtos atspalvius.