Gyvenimas

2019.07.03 15:30

Pasieniečiai išgelbėjo dumble besimurkdantį stirniuką: jo kančias stebėjo mama

LRT.lt2019.07.03 15:30

Laimingo atsitiktinumo dėka po Lietuvos miškus su mama ir toliau laksto stirniukas. Krūmuose įstrigusį jauniklį išgelbėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Laimingai pasibaigusios istorijos detalėmis VSAT pasidalino savo feisbuko paskyroje. Pasieniečiai Robertas ir jo kolega Modestas patruliuodami Šilutės rajone išvydo širdį veriantį vaizdą: Žiogelių ežero pakrantės krūmuose įstrigęs stirniukas iš visų jėgų stengėsi ištrūkti iš pinklių.

„Mažylis murkdėsi dumble, bandė kapstytis iš pakrantės maurų, tačiau jo pastangos buvo bevaisės. Pasislėpusi iš už krūmų kovą dėl išlikimo stebėjo bėdžiaus mama“, – rašoma VSAT feisbuko paskyroje.

Pasieniečiai stirnos jauniklio kančioms neliko abejingi. Jie, įlipę į dumblą, išraizgė aplink jauniklį apsipynusius augalus ir ištraukė spurdantį mažylį. Laisvę pajutęs stirniukas netrukus nuliuoksėjo pas jo laukiančią mamą.

Portalas LRT.lt ne kartą rašė apie tai, kaip į keblias situacijas patekusiems miško gyvūnams prireikia žmonių, o dažnai netgi pareigūnų, pagalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.