Gyvenimas

2019.07.03 13:00

„Chanel“ kūrybos vadovė Virginie Viard pristatė savo pirmąją mados namų kolekciją: prabilo ilgametė patirtis

LRT.lt2019.07.03 13:00

Mados namai „Chanel“ pristatė 2020-ųjų rudeniui ir žiemai skirtą kolekciją. Tai pirmoji šaltajam sezonui skirta Virginie Vard, kaip kūrybos vadovės, pristatyta kolekcija, o tuo pačiu ir galimybė pamatyti kaip keičiasi „Chanel“ veidas po Karlo Lagerfeldo mirties.

Vasarį būdamas 85-erių mirė mados karaliumi tituluotas dizaineris K. Lagerfeldas. Net 36-erius metus iki savo mirties jis atidavė mados namams „Chanel“, kur buvo kūrybos vadovas. Po jo mirties šios pareigos atiteko ilgametei K. Lagerfeldo asistentei Virginie Viard, nuo 1987-ųjų buvusiai Lagerfeldo dešiniąja ranka.

Prieš pasirodant naujausiai mados namų kolekcijai daugelis spėliojo, kokia galėtų būti V. Viard kūrybinė vizija, kaip galėtų atrodyti naujoji kolekcija.

Joje išliko audinių lengvumas, pižamos įkvėpta vakarinė apranga, šilkinės suknelės apjuostos diržu, daugiausia lygiapadžiai bateliai.

Tačiau iškart tapo aišku, kad tai vis dėlto aukštosios mados kolekcija, tad tai nebus tie drabužiai, kuriais puošis kiekvienas praeivis gatvėje. Veikiau tai galimybė pamatyti, ką žengdami ant raudonojo kilimo dėvės žinomi žmonės ir pramogų pasaulio atstovai.

„Aš svajojau apie moterį, labai elegantišką ir turinčią dailų siluetą bei galinčią perteikti „Chanel“ viliones“, – dar prieš pristatymą dizainerė sakė „The Guardian“.

Žinoma, patį pristatymą galima vadinti tradiciniu „Chanel“ – vietoj tradicinio podiumo, salė buvo paversta milžiniška biblioteka, simbolizuojančia Coco Chanel ir K. Lagerfeldo meilę knygoms. Žinoma, pasirodymą stebėjo mados žurnalo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour.

Naujausia „Chanel“ kolekcija – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.