Gyvenimas

2019.07.03 10:17

Minima diena be plastikinių maišelių: įprastai kiekvieną minutę jų panaudojama apie milijoną

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.07.03 10:17

Jeigu esate įpratę prekybos centre prie įsigytų produktų nusipirkti ir plastikinį maišelį – bent jau liepos 3-ąją to siūlome nedaryti, mat pasaulyje yra minima tarptautinė diena be plastikinių maišelių. Ji skirta skatinti vartotojų sąmoningumui dėl plastikinių maišelių naudojimo.

Plastikinius maišelius 65-aisiais išrado Švedijos bendrovės „Celloplast“ darbuotojas Stenas Gustafas Thulinas. Maišeliai greitai išpopuliarėjo, nes juos pagaminti paprasta ir pigu.

Skaičiuojama, kad vieno plastikinio pirkinių maišelio mums prireikia maždaug 25-ioms minutėms. Tuo tarpu išmesti maišeliai suyra tik per 100-500 metų, o žala gamtai neatkuriama.

Kiekvieną minutę pasaulyje yra naudojama maždaug milijonas plastikinių maišelių, o per metus europietis sunaudoja jų 500-us.

Statistika rodo, kad maždaug 80-imt procentų jūrų taršos sudaro būtent plastikiniai maišeliai. Dėl šių nerimą keliančių skaičių kasmet liepos 3-ąją tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti šį įprotį ir pratinti prie jo savo artimuosius, kad išsaugotume švarią aplinką.

išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 54.10 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Šiandien minima šokoladinių vaflių diena. Kaip ją turėtų minėti besilaikantieji dietos?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt