Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.30 12:25

Pūkuota pagalba: JAV prieglaudos šunys padeda įkalintiesiems

„Išgelbėtieji gelbėja kitus“, – taip apie šiuos šunelius sako Zachas, vienos šunų prieglaudos Jungtinėse Valstijose įkūrėjas. Pats įveikęs priklausomybę, dabar jis ne tik gelbėja benamius ar nebereikalingus keturkojus, bet ir nori padėti įkalintiesiems.

„Vis daugiau kalinčių brolių ir seserų turėtų sulaukti galimybės pasinaudoti tokia terapija. Atsiranda jausmas, kad šie šunys – kaip vaistai, kurių negana, kurių reikia kiekvienam, kiek įmanoma daugiau žmonių turi tai patirti. Šuns ir žmogaus ryšys – tokią praktiką norime skleisti kalėjimų sistemoje“, – sako iniciatyvos pradininkas Zach Skow.

Jis juokais šunelius vadina pūkuota pagalba. Pagalba, kuri kadaise ir jam padėjo – 2008aisiais susirgus kepenų liga gydytojai pranešė, kad gyventi jam liko 3 mėnesiai. Kadangi jis turėjo priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų, persodinimas buvo neįmanomas, tačiau jam gyvybę išgelbėjo 3 šunys.

„Grįžęs namo pamačiau savo šunis. Pamačiau jų žvilgsnį, tas momentas man buvo labai ryškus ir stiprus. Tada ir supratau, kad jeigu ir negaliu išgyventi ar stengtis išgyventi dėl savęs, privalau bandyti išgyventi dėl jų“, – prisimena Zachas.

Vyras metė kvaišalus, pradėjo sportuoti ir atrado pagalbos centrą, priglaudusį šunis, kurių niekam nebereikėjo. Dabar jis sako bendradarbiaujantis su 5 tokiais centrais, iš kurių keturkojai ir atkeliauja į įkalinimo įstaigas.

„JAV kasmet vis dar užmigdome per du milijonus prieglaudos gyvūnų. Už grotų kasmet patenka maždaug pustrečio milijono žmonių. Tad kol neišspręsime abiejų problemų, ir toliau turėtume vykdyti šią programą ir JAV, ir visame pasaulyje“, – sako iniciatyvos sumanytojas.

Praėjo 11 metų nuo tada, kai Zachas išgirdo diagnozę, tačiau šiandien jis ligą įveikęs. Jis pasakoja, kad nemažai iš įkalinimo įstaigos išėjusių žmonių po šios programos ieško darbo, susijusio su gyvūnų priežiūra ir gelbėjimu, ir tokį darbą randa.

Taip pat žiūrėkite vaizdo įrašą (nuo 49 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Klaipėdos teatro aikštėje tinklinio turnyras: lietuvės ruošiasi kovai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi