Gyvenimas

2019.06.29 17:09

JAV gyventojai kuriasi mažuose namukuose: kai kurie mažesni už nedidelį butą Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.29 17:09

Pasaulyje vis labiau plintant minimalizmui, Jungtinėse Valstijose populiarėja Itin mažos kvadratūros gyvenamieji namukai. Pasak jų gyventojų, taip ne tik atsisakoma nereikalingų daiktų, bet ir tausojama gamta.

Šalyje, kur dažnai, kaip sako patys gyventojai, daugiau yra geriau, vis daugiau žmonių kraustosi į ypač mažus namus. Taip siekima ne tik atliepti plintančią minimalizmo madą, bet ir mažiau teršti aplinką.

Mažiau nei 40 kvadratinių metrų – tokio dydžio namai, ar su pamatais, ar ant ratų, dabar Jungtinėse Valstijose ypač paklausūs. SusidomĖta jais prieš kelis dešimtmečius, o 2008 metų krizė ir nauja tūkstantmečio vaikų karta formuoja naują poreikį.

„Nemeluosiu, buvo sunku. Kartais vis dar būna sunku. Visi – vienas šalia kito. dabar, pavasarį, kur kas lengviau, vasarą – irgi. žiūrime filmus, žaidžiame žaidimus. Tiesą sakant, visa erdvė puikiai išnaudota – vietos nedaug, tačiau viskas labai funkcionalu“, – sako mažo namo savininkė Brandy Jones

20 kvadratinių metrų namelis su individualiu interjeru gali kainuoti apie 50 tūkstančių dolerių – kur kas pigiau, nei kainuotų įprastas būstas. Prieš 8 mėnesius Brandy su šeima persikraustė į vieną tokių namelių, esantį Redinge, Pensilvanijos valstijoje.

Jungtinių Valstijų gyventojų surašymo biuro duomenimis, naujos statybos šeimos namas vidutiniškai šiuo metu yra maždaug 240 kvadratinių metrų. O štai Scottui su žmona Mellisa užtenka kiek daugiau nei 34.

Pradėjome prieš dvejus metus. mums labai patiko minimalizmas, toks gyvenimo stilius, kai daiktai nesimėto, nėra netvarkos. Po truputį pradėjome domėtis mažais namais, juose pagyventi. Keliaudami nuomojomės būtent mažyčius namelius ir supratome, kad mums juose daug kas patinka“, – džiaugiasi Scott Berrier, mažo namelio savininkas.

Tokiu namų gyventojai tvirtina, kad mažas būstas įpareigoja išnaudoti kiekvieną plyšį ir kartu priverčia atsisakyti nereikalingų daiktų. Skaičiuojama, kad tokių projektų turėtų daugėti ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir visame pasaulyje.

Daugiau – vaizdo reportaže (nuo 27.50 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ II dalis. Saldžiam rytui – išskirtinis desertas