Gyvenimas

2019.06.29 15:15

Stilistas Joringis Šatas apie išleistuvių įvaizdžius: ilga suknelė kaimo turizmo sodyboje gali atrodyti keistai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.29 15:15

Iki abiturientų išleistuvių lieka vos pora savaičių, tačiau stilistas Joringis Šatas siūlo nepamesti galvos. „Stilingą išleistuvių įvaizdį galite susikurti ir savo turimų drabužių. Svarbiausia – jaunatviškumas ir tvarka“, – jis sako LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ ir pateikia kelis pavyzdžius, kaip atrodyti puikiai bei patogiai.

„Nemanau, kad reikėtų persistengti ir per daug pasipuošti – tai ne vestuvės ir ne koks nors įpareigojantis vakarinis renginys. Galiausiai mokykla ar universitetas – ne vieta madų demonstravimams. Svarbiausia, tikrai ne tai, kiek kainavo suknelė, kurios merginos šleifas ilgesnis ar kiek briliantų prie jos prisiūta.

Svarbiausia, kad išleistuvių įvaizdyje dominuotų jaunatviškumas ir tvarka. Įvaizdį galima susikurti ir prie kasdieniškų drabužių priderinus aksesuarus, pasirinkus tvarkingą šukuoseną, manikiūrą ir lengvą makiažą, kuris netgi galbūt svarbesnė įvaizdžio dalis nei graži suknelė“, – sako stilistas.

Suknelės išleistuvėms jis nepataria nuomotis, sako, kad ir pirkti nebūtina. „Tikrai nereikia aklai mėnesį lakioti ir ieškoti suknelės. Verčiau pagalvokite apie tai, kad vasara gali lepinti net ir 30 laipsnių karščiais, tad geriausia rinktis lengvesnius drabužius. Ir basutės ar bateliai neturėtų būti su pernelyg aukšta pakulne. Turi būti patogu ir ne per karšta“, – atkreipia dėmesį J. Šatas.

Norint neprašauti pro šalį, svarbu atsižvelgti į tai, kur vyksta šventė. Tai labai svarbus veiksnys renkantis drabužius. „Vargu ar su ilga suknele ir aukštakulniais labai gerai jausitės, pvz., kaimo turizmo sodyboje. Tai nebus patogu, o iš šono gali atrodyti net ir juokingai“, – pastebi stilistas.

Kaip vieną iš pavyzdžių, jis pateikia atlikėjos Paulos suknelę, kurią ji dėvėjo per LRT laidos „60 akimirkų“ filmavime:

Tai ganėtinai kukli suknelė, žaisminga, šukuosena – lengvos garbanos. Tai puikus pavyzdys, kaip šventiškai (tačiau ne per daug) atrodyti ir be labai ryškaus makiažo ar ilgos suknelės.

Kalbėdamas apie rožinio švarkelio ir sijono derinį, stilistas pastebi, kad šis būtų tinkamas ir išleistuvių rytui, ir vakarinei daliai. 

„Visai neseniai varčiau savo diplomų teikimo iškilmes, tad pastebiu, kad merginos renkasi per daug seksualius ar net vulgarius drabužius. Tai viena didžiausių klaidų. Taigi nesirinkite per daug trumpų suknelių ar drabužių su itin giliomis iškirptėmis ar skeltukais. Pamirškite blizgias kūno spalvos pėdkelnes“, – pagrindines stiliaus klaidas įvardija J. Šatas.

Daugiau jo patarimų bei pavyzdžių – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 1.11 val.)

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Klaipėdos teatro aikštėje tinklinio turnyras: lietuvės ruošiasi kovai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.