Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.30 14:38

Dėl kilnaus tikslo bėgo ir keturkojai: rinko paramą gyvūnų prieglaudai

Sostinės Vingio parke susirinko daugybė keturkojų, kurie drauge su savo šeimininkais dalyvavo bėgime „Pasilakstom su „Lese“. Taip siekiama priminti, jog augintinis – šeimos narys, tad jam reikia dėmesio ir veiklos. Renginyje taip pat buvo renkamos lėšos gyvūnų prieglaudai paremti.

„Vilniuje rengiama nemažai bėgimų, tačiau paprastai jie skiriami žmonėms arba bėgikams su šunimis, kurie užsiima Kanikrosu. Mėgėjiškų bėgimų šunims nėra. Kadangi organizacijos „Lesė“ sako, kad augintinis yra pilnavertis šeimos narys, norisi, kad ir laisvalaikis su augintiniu būtų aktyvesnis. Taip ir kilo idėja pakviesti žmones aktyviai leisti laiką su savo keturkoju“, – portalui LRT.lt pasakoja renginio organizatorė Diana Makarovaitė.

Bėgimo dalyviai susimokėjo simbolinį dalyvio mokestį – taip jie prisideda prie gyvūnų priegaludoje „Lesė“ esančių keturkojų išlaikymo. Pasak , šiuo metu prieglaudoje yra 34 šunys ir apie 50 kačių. Kai kurie prieglaudos augintiniai taip pat dalyvavo bėgime – jie bėgo su savanoriais arba tais, kurie norėjo prisidėti prie gražaus tikslo, tačiau savo šunelio neturi.

„Kaip ir žmonėms, taip ir šuneliams svarbu pabūti gryname ore ir pajudėti. Šuneliams, kurie yra tingūs, per mažai aktyviai juda, gali prasidėti sąnarių, kaulų problemos ar pan. Be to, taip abipusė nauda, nes ir šeimininkai gali pajudėti ir keturkojai, tai padeda užmegzti tvirtesnį ryšį. Galiausiai visiems tai teikia daug džiaugsmo, ypač keturkojams, nes jiems nepatinka nuolat drybsoti ant lovos“, – sako D. Makarovaitė.

Vilniečiai Jurgita ir Povilas į bėgimą atsivedė ir du savo vokiečių aviganius brolius Zoro ir Grosą. „Porą kartų pasitreniravome, nes norėjome išbandyti, kaip seksis bėgti kartu. Kadangi gyvename nuosavame name, jie nuolat gali laisvai lakioti po teritoriją. Taip pat stengiamės juos visur kartu pasiimti, drauge vykstame į parodas ar šiaip kartu leidžiame laisvalaikį“, – sakė šeimininkė.

Lenktynėse dalyvavo ir Pikis, kuris gyvena prieglaudoje. „Esant tokiam geram orui, šuneliai labai trokšta pasilakstyti ir lauke jaučiasi labai laimingi“, – sakė „Lesės“ atstovė Greta, rankose laikydama nediduką Pikį.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi