Gyvenimas

2019.06.29 12:51

Linksmas skrydžio palydovas – keleivių numylėtinis: kai kurie prašo drauge nusifotografuoti, rašo žinutes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.06.29 12:51

„Mano pokštas gali padėti keleiviams atsipalaiduoti ir netgi primiršti skrydžio baimę, o kai kurių tenka prašyti išjungti savo „pilnaties rėžimą“, kad netrikdytų mano darbo“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja lėktuvo palydovas Ignas Čaikauskas. Dėl mokėjimo pašmaikštauti keleiviai Igną lengvai įsimena ir netgi rašo žinutes socialiniuose tinkluose.

„Taisyklės juokauti nedraudžia, žinoma, esant avariniam nusileidimui surimtėčiau, tačiau skrydžio metu bendrauti su keleiviais galima ir netgi – skatinama“, – patikina I. Čaikauskas.

Jis pasakoja, kad kiekvienas žmogus atsineša savo nuotaiką – vieni skrenda į verslo susitikimą, kiti – atostogų, o treti galbūt skrenda į šermenis. „Taigi būna dienų, kai juokauju mažiau, tačiau iškart kolegos ir keleiviai teiraujasi, kas ne taip, kodėl aš toks rimtas. Ir kartais tai motyvuoja“, – sako Ignas, dirbdamas užmezgęs ir daugybę naujų pažinčių. Juk nesunku įsiminti tokį bendraujantį ir linksmą lėktuvo palydovą.

Jis neretai sulaukia žinučių socialiniuose tinkluose, kur žmonės dėkoja už smagų skrydį ar netgi teiraujasi, kada jis dirbs ir nori skristi kartu. Yra ir tokių, kurie prašo su Ignu nusifotografuoti.

Juokas juokais, tačiau kai kuriems keleiviams skrydis lėktuvu visai neprimena pramogos, veikiau atvirkščiai – kelia baimę ar paniką.

„Žinoma, vienus išduoda baimės pilnos akys, kiti patys prisipažįsta. Tokiais atvejais stengiesi žmogui padėti, pakalbinti, nuraminti. Kartais ir pokštas gali padėti atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, pasitaikius oro duobėms, siūlau įsivaizduoti, kad į duobę įvažiavo mašina. Lėktuvas, kaip ir automobilis, iš duobės išvažiuos“, – apie savo darbo užkulisius pasakoja Ignas.

Jo paties sesuo kažkada taip pat paniškai bijojo skristi ir mieliau rinkdavosi automobilį, tačiau kartą jis paragino ją taip pat įsidarbinti skrydžių palydove. Jau pusantrų metų ji dirba stiuardese ir baimės nebejaučia. „Vadinasi, visas baimes galima nugalėti“, – priduria jis.

Vyras moka bendrauti net ir su tais, su kuriais kartais susikalbėti sunkiau. „Ne visi džiaugiasi, kad skrydžio metu tu išjungti mobiliuosius ar bent jau turi įsijungti skrydžio režimą. Tenka paprašyti, kad jie išjungtų savo pilnaties režimą“, – juokiasi Ignas.

Nors yra skridęs kone tūkstantį kartų, I. Čaikauskas sako, kad iki šiol kiekvieną kartą, kai lėktuvas kyla ar leidžiasi, jį apima nuostabus ir sunkiai paaiškinamas jausmas.

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 55 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Klaipėdos teatro aikštėje tinklinio turnyras: lietuvės ruošiasi kovai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.