Naujienų srautas

Gyvenimas2019.07.08 07:07

Floristė Eglė Kazokaitė. Efektinga šiuolaikiškos nuotakos puošmena – gėlių vainikas

Gėlių vainikais galvas ir kasas merginos mėgo puoštis jau prieš 100 metų. Mūsų ainės turėjo specialius vainikų pynimo ritualus, kurių pagrindiniu elementu tapdavo būsima jaunoji. Šiandien gėlių vainikas nuotakos garderobe išgyvena renesansą.

Vis daugiau merginų renkasi juo puoštis savo vestuvių dieną. Atsiranda net tokių, kurios ketina atsisakyti jaunosios puokštės ir vietoj jos dabintis tik vainikėliu. Jei nuoširdžiai, puokštės atsisakyti niekada nerekomenduoju. Ji su derančiu gėlių vainiku ne tik netrukdys, bet ir atrodys pasakiškai bei moderniai. Tad apie viską nuo pradžių.

Kaip pasirinkti vainiko gėles?

Dažnai nuotakos klausia, kokias gėles pinti į vainikus, kad jie visą šventę atrodytų gražiai. Pabrėžiu, kad į nuotakos vainiką įpinti galima įvairiausias gėles. Ypač rekomenduojama stebėti sezoniškumą. Tuomet gėlės bus gaivios, šviežios ir purios. Svarbiausia taisyklė – vainikėlio gėles atidžiai pritaikyti pagal nuotakos stilių, veido bruožus, šukuoseną, drabužius.

Smulkaus veido merginoms gali tikti vainikai išpinti vien iš žalumos, pavyzdžiui, eukalipto šakelių. Prie jų komponuojama vaškagėlė, guboja, smulkiažiedės rožytės, eustomos, ramunės, frezijos, gvazdikėliai, astromerijos, kvapniosios tuberozos žiedeliai.

Ryškių bruožų merginoms galima pasiūlyti vainiką iš stambių, temperamentingų žiedų – bijūnų, sodo rožių, jurginų. Atskirai puošti vainiką galima egzotiškais ir gracingais orchidėjų žiedais. Toks vainikas kerės savo išraiškingumu ir temperamentu.

Kai būsimos nuotakos sako, kad nori atsisakyti puokštės ir puoštis vien vainiku, skubu joms draugiškai patarti, kad taip nesielgtų.

Taip pat galima improvizuoti su lauko gėlėmis bei žalumynais – rugiagėlėmis, ramunėmis, įvairiomis smilgomis. Efektingai atrodo vainikai puošti atskirais pentinių, hortenzijų, žvaigždūnių žiedais, rykštenės žiedynais. Tam tinka paparčio lapeliai, rugiai, kermėkas.

Galima įpinti dobilo, saulutės žiedus. Jie puikiai tiks jei šventės tema – natūralumas. Stebint sezoną, vainikėlyje gali atsirasti ir jazminų, pelėžirnių žiedai, neužmirštuolių šakelės, o rudeniop net uogelių, pavyzdžiui, šermukšnio akcentas. Pasak senolių, tai apsaugos nuo piktos akies. Mielai pasiūlyčiau įpinti ir rūtos šakelių, jai šventė paremta tradicijomis.

Vainikas ir žaluma jame simbolizuoja šeimos sukūrimą, gyvybės tęstinumą. Vainikas – ne tik puošmena, bet ir simbolis. Kartais nuotakos jame renkasi simbolinį skaičių gėlių žiedų. Taip kiekvienam skaičiui priskirdamos savo romantinę reikšmę.

Vainikas ir žaluma jame simbolizuoja šeimos sukūrimą, gyvybės tęstinumą.

Vainikas ir puokštė

Kai būsimos nuotakos sako, kad nori atsisakyti puokštės ir puoštis vien vainiku, skubu joms draugiškai patarti, kad taip nesielgtų. Nuotakos puokštė yra labai svarbus vestuvių ir pačios jaunosios akcentas, kuris turi ne tik emocinę reikšmę, bet ir padeda nuotakai jaustis saugiai.

Paprasta buitinė priežastis – visada žinai kur dėti rankas. Galų gale, gėlės pakrauna energija ir pasitikėjimu. Tuo tarpu vainikas – tai šventės, pagarbos, skaistumo simbolis. Jį dėvintis žmogus įgauna išskirtinumo žymę. Anksčiau vainikus dovanodavo iš ilgų kelionių grįžusiems karžygiams, norėdami juos pagerbti ir išaukštinti.

Šiandien vainikus vis dažniau renkasi modernios ir šventiškumo siekiančios nuotakos.

Mitai sėja baimę

Pasitaiko nuotakų, kurios gėlių vainikų vengia dėl baimės, kad jie greitai nuvys ir visą šventę ant galvos teks nešiotis pakežusį paukščių lizdą. Ši baimė suprantama. Ypač tada, kai merginos jau turėjo nuviliančios patirties su gėlių pardavėjais, kurie netinkamai rūpinosi jų puokštėmis ir šios per kelias valandas nuvyto bei suglebo.

Todėl visuomet rekomenduoju turėti savo pažįstamą ir patikrintą floristą – profesionalą, kuris žino ir moka, kaip teisingai rūpintis gėlėmis, kaip jas prisotinti vandens. Profesionalus floristas žino, kaip teisingai techniškai paruošti žiedus, kad šie nenuvystų ir išliktų švieži bei gaivūs visos šventės metu.

Floristės patarimai

Jei mergina nori puoštis gėlių vainiku, tačiau svajoja ir apie nuometą – tai suderinama. Pasitarus su floristu, galima rinktis lankelio formos vainiką, kuris primena diademą. Prie jo galima subtiliai priderinti nuometą.

Jei norisi daugiau efekto, lankelio formos vainiką galima dėvėti oficialios dalies metu, o fotosesijai rinktis pilną vainiką dėvimą be nuometo.

Šiandien vainikus vis dažniau renkasi modernios ir šventiškumo siekiančios nuotakos.

Dar viena išeitis – stambiais žiedais puošti priekinę vainiko dalį, o gale palikti smulkesnes detales.

Prie palaidų plaukų tinka bet kokie vainikėliai. Jei iš nuotakos plaukų bus sukurta stilinga šukuosena, vainiką reikėtų rinktis atsargiai, kad šis jos neuždengtų.

Nuotakos vainikas turi derėti su visos šventės gėlėmis ir jaunikio stiliumi. Pavyzdžiui, jaunosios vainiko mėlyni žiedai gali tikti prie mėlyno jaunikio kaklaraiščio arba gaivi žalsva nuotakos gėlių diadema gali šmaikščiai burkuoti su žaliomis jaunikio kojinėmis.

Vainikai tinka bet kokio amžiaus jaunajai. Žinoma, svarbu teisingai jį sukomponuoti ir parinkti tinkamas gėlių spalvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi