Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.29 20:30

Penkios ramiausios Kuršių nerijos vietos: galima gaudyti ir mūzas, ir garsus

Nors vasarą visą Kuršių neriją užplūsta išsiilgusieji jūros, saulės, kopų ir gamtos, ramų kampelį pamedituoti, pabūti su savimi ar pasisemti įkvėpimo ras kiekvienas. Taip sako Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė. Ji papasakojo, kur tokių vietų ieškoti – jas atradę galėsite gaudyti ne tik mūzas, bet ir garsus!

Kuršių nerija alsuoja ramybe visais metų laikais – net vasarą, užplūdus turistams ir poilsiautojams, čia ramybę atras kiekvienas.

„Ne veltui sakoma, kad tai saulėčiausias kurortas. Giedros ir geros nuotaikos čia tikrai netrūksta“, – teigia centro „Agila“ direktorė E. Lubickaitė.

Šis kraštas siejamas su inspiracija – apie tai liudija kūrėjai ir žmonės, atvykstantys ieškoti mūzų.

Ji pasidalijo penkiomis meditacijai ir susikaupimui tinkamomis vietomis Kuršių nerijoje.

1. Garsų gaudyklė Juodkrantėje

Tai Kuršių nerijos nacionalinio parko iniciatyva, remiantis pasaulio gerąja praktika. Garsų gaudyklė – mechanizmas, įgarsinantis natūralius gamtos garsus, pavyzdžiui, paukščių ar vėjo, kurių paprastai negirdime.

Per šį mechanizmą galime išgirsti itin subtilius garsus ir tai yra nuostabu, pažymi E. Lubickaitė. Kad pavyktų visa tai išgirsti, prie šios įspūdingos trijų metrų aukščio megafoną primenančios medinės garsų gaudyklės siaurosios dalies tereikės pridėti ausį arba galima tiesiog į šią gaudyklę įžengti pro plačiąją angą.

Tačiau čia teks stabtelėti, nurimti ir įsiklausyti – kad jūsų ausis perprastų švelnius garsus, penkių minučių nepakaks. Mechanizmo veikimo principas – „pagauti“ garsai sustiprinami medinio prietaiso viduje.

2. Tylos slėnis Nidoje

Tylos slėnyje galima nutilti ir nurimti, sako centro „Agila“ direktorė E. Lubickaitė. Pačioje slėnio pradžioje stovi koplytstulpis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui. Nuo šio koplytstulpio prasideda Parnidžio pažintinis takas, kuriuo vaikštant taip pat galima pasisemti harmonijos ir ramybės iš nuostabios Nidos gamtos.

3. Uošvės kalnas Nidoje

Ant Uošvės kalno atsiveria tikras itališkas vaizdelis. Ši vieta – visai šalia vokiečių rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus. T. Manas 1930–1932 m. vasarą gyveno Nidoje – jis žymiausias Nidos dailininkų kolonijos svečias.

Turistų gausa gali sutrikdyti poilsiautojų ramybę, tačiau norintys pabūti vienumoje tikrai atras tam tinkamą vietą.

Išlinkusiais kamienais pušelės, žvejų namai ir Kuršių marios – nuo Uošvės kalno atsiveriantys reginiai inspiruoja, sako E. Lubickaitė.

4. Parnidžio kopa Neringoje

Vaizdai nuo Parnidžio kopos nuteiks svajingai. Čia – ir saulės laikrodis, greta kurio Joninių naktį vyko saulės pasveikinimo ritualai.

Tokios pustomos kopos, kaip Parnidžio, dar vadinamos baltosiomis – šviesų atspalvį joms suteikia kvarcas. Nors tam tikrose zonose lankytis ir negalima, ypač kopti ir leistis rytiniais šlaitais, Parnidžio kopa ir nuostabi ten esanti augmenija paskatins minutei sustoti ar ilgėliau pamedituoti.

5. Gintaro įlanka Juodkrantėje

Tai idiliška marių įlankėlė, kurioje kiekvieną birželį vyksta nendrinių skulptūrų simpoziumas. Skulptūras galima pamatyti visą vasarą, o per rudens lygiadienio šventę šiaudinukės virsta ugnies meno kūriniais. Šiuo metu Gintaro įlankoje galima pasigrožėti ekspozicija, sukurta Lietuvos ir Latvijos menininkų.

Ramybę atrasti galima ir Pervalkoje ar Preiloje – tai, anot pašnekovės, ramesnės gyvenvietės: yra vietų, kur galima ateiti pabūti vienam, susikaupti, melstis.

„Visa Kuršių nerija siejasi su ramybe, meditacija. Neatsitiktinai kraštas siejamas su inspiracija, apie tai liudija istorinė Nidos dailininkų kolonija ir šiais laikais atvykstantys kūrėjai bei žmonės, ieškantys mūzų“, – sako E. Lubickaitė.

Vasarą Kuršių nerijoje – turistų antplūdis. Pašnekovė tikina – nors ir siekiama, kad atvyktų kuo daugiau žmonių, o triukšmas gali sutrikdyti poilsiautojų ramybę, tačiau norintys medituoti, pabūti vienumoje tikrai atras tam tinkamą vietą.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.20.05 val.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi