Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.30 14:30

Bulvytės delninėje, dešrelė batelyje – ispanė maistą fotografuoja taip, kaip dar nematėte

žiūrėkite reportažą

Krevetės, virtusios auskarais, delninėje rankinėje sudėtos keptos bulvytės, o dešrainio dešrelė paguldyta į batelį – tokiomis šmaikščiomis maisto fotografijomis išgarsėjo ispanė menininkė Tessa Doniga.

T. Donigos maisto nuotraukos – ryškios ir pasakojančios istorijas. Vienose virtą kiaušinį perskrodžia kulka, kitoje nuo smūgio į visas puses iš dubens tykšta pusryčiai – pienas ir dribsniai.

„Man tai visai priimtina. Maistą parodau estetišku būdu – tokio dar nesate matę. Įprasta, kai fotografijos yra estetiškai patrauklios: internete tokių pilna. Šiandien visi turi išmaniuosius telefonus ir gali fotografuoti. Kur kas sunkiau papasakoti smagią istoriją ir išsiskirti iš minios“, – sako T. Doniga.

Minčių nuotraukoms merginai kyla kasdienėse situacijose. Pavyzdžiui, fotografė į dvi dalis suskaidė anglišką žodį „pusryčiai“ – „breakfast“.

„Jeigu šį žodį išskaidai, išeina „sulaužyk“ ir „greitai“. Tai reiškia: greitai ką nors sunaikinti. Kai pradėjau apie tai galvoti, kilo mintis, kad būtų visai smagu nufotografuoti, kaip aš „greitai sunaikinu pusryčius“, – sakė T. Doniga.

Fotosesijai vienam prekybos centrui jai teko derinti restoranus ir madą.

„Madą atspindi aukštakulniai, į kuriuos įdėti dešrainiai. Juokinga tai, kad abu čia ne savo vietoje“, – juokėsi T. Doniga.

Tiesa, fotografuojant maistą, kyla gana netikėtų iššūkių. Sykį fotografuojant keptus kiaušinius teko suktis labai greitai, mat per valandą jie sudžiūsta.

Išsamiau apie menininkę ir jos nuotraukas – reportaže (nuo 23.56 min.):

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Nuolatinis nuovargis: jaunų žmonių mada ar rimtas organizmo sutrikimas?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi