Gyvenimas

2019.06.28 12:19

Miestai kviečia švęsti: pagrindinėse aikštėse – senoviniai riteriai, mugės ir koncertai

renginių vietos ir datos
LRT.lt2019.06.28 12:19

Šalies miestai ir miesteliai kviečia švęsti – šį savaitgalį skirtinguose Lietuvos kraštuose šurmuliuos mugės, bus daugybė pramogų, skambės koncertai. Kad nepražiopsotume progos linksmai praleisti laiką ir susitikti su bičiuliais, LRT.lt primena, kur šį savaitgalį vyks miesto šventės ir kiti renginiai.

„Lesės“ bėgimas su šunimis Vingio parke. Birželio 29 dieną, 10.30 val.

Bėgime „Pasilakstom su Lese!“ dalyviai su šunimis bandys įveikti 3 km. trasą. Taip pat laukiami ir vaikai, kurie bėgs „Lesinukų bėgime“. Visi renginio metu paaukoti pinigai bus skirti prieglaudai paremti, o dalyviai gaus medalius ir rėmėjų įsteigtus prizus.

Molėtų miesto šventė „Molinės Molėtuose“. Birželio 28-30 dienomis.

Birželio 29 d. rytą į šventę kvies triukšmingasis baikerių klubas „Molmoto“. Nuo 9 val. Ąžuolų gatvėje klegės tautodailininkų mugė, Molėtų universalioje aikštėje įsikurs „Kūrėjų terasa“, šurmuliuos tautodailininkų kiemeliai, bus demonstruojami senieji amatai, o žiūrovai ir patys galės tapti kūrėjais. Taip pat vyks liaudiškos muzikos ir šokių festivalis, Čia pat bus demonstruojami dronai bei robotai.

Teniso kortuose, futbolo stadione, šiemet atidarytame moderniausiame Lietuvoje riedlenčių parke ir miesto paplūdimyje vyks krepšinio, futbolo, teniso varžybos, parodomąsias programas surengs riedlentininkai ir kyokušin karate klubas „Budora“. Vakare „Vasaros estradoje“ į jubiliejinį koncertą pakvies sportinių šokių klubas „Domino“, koncertuos Du Donatai, dangų nušvies fejerverkų šou, vyks diskoteka.

Birželio 30-ąją, sekmadienį Molėtų bažnyčioje – žymieji Šv. Apaštalų Petro ir Povilo atlaidai.

Kultūros ir meno festivalis jaunimui „URB.ACT.FEST“ Rokiškyje. Birželio 28-30 dienomis.

2019-ųjų šalies kultūros sostinės titulą turintis Rokiškis paskutinį birželio savaitgalį atsivers jauniems žmonėms iš visos Lietuvos. Koncertuos Monika Pundziūtė-Monique, dvynių Teresės ir Mildos Andrijauskaičių duetas „Baltos varnos“, „Black Biceps“.

„URB.ACT.FEST“ žada ne tik įprastinius vasaros festivalių atributus – muzikos atlikėjų pasirodymus, bet ir įtraukiančias dirbtuves, kuriose jauni žmonės galės „pasimatuoti“ kūrybines profesijas. Festivalį atidarys Vilniaus dizaino kolegijos rengiama diskusija apie šios profesijos subtilybes ir kūrybiškumą žadinančios dizaino dirbtuvės. Festivalio lankytojai taip pat galės įsitraukti ir save išmėginti graffiti, teatro ar muzikos dirbtuvėse.

Pažinti save teatro dirbtuvėse jaunimą kvies didžiausiuose festivaliuose pasirodymus kuriantys „Impro 241“, kurie vėliau ir patys pasirodys ant scenos įspūdingame improvizacijų šou.

Vilkaviškio miesto šventė „Mano miestas Lietuvoj įrašytas“. Birželio 28-29 dienomis.

Birželio 29 d. šventė prasidės amatininkų muge Kultūros centro prieigose. Mėgstančių aktyvų laisvalaikį laukia šventinis bėgimas ir paplūdimio tinklinio bei gatvės krepšinio 3x3 varžybos, o taip pat ir kiti smagūs renginiai. Šventę vainikuos „The Dities“, grupės „Skylė“ ir Aistės Smilgevičiūtės, Lino Adomaičio koncertas, fejerverkų šou bei diskoteka su „Radistais“.

Kudirkos Naumiesčio miesto šventė „Gimtine, tu mano šventove“. Birželio 29 dieną, 16 val.

Svečių lauks nuotaikingi svečių ir vietos kolektyvų pasirodymai, koncertuos „Patruliai“, „Sare Roma“, „Age“.

„Ežerų sietuva“ Ignalinoje. Birželio 30 dieną, 18 val.

Ignalinos vasaros estradoje siaus tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis
„Ežerų sietuva“. Jau 13-ą kartą vykstančiame festivalyje dalyvauja kolektyvai iš Portugalijos, Čilės, Rusijos, Čekijos, Moldovos, Ukrainos ir Lietuvos. Koncertuos Ignalinos kultūros ir sporto centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ ir tautinių šokių grupė „Gaja“.

Festivalį vainikuos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas. Vasaros estradoje tradiciškai laukia prekybininkų, amatininkų ir tautodailininkų mugė.

Tradiciniai Šv. Petro ir Pauliaus atlaidai bei miestelio šventė Darbėnuose. Birželio 30 dieną, 13 val.

Šventė prasidės 13 val. iškilmingais Šv. Petro ir Povilo atlaidais Darbėnų Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. 15 val. prasidės šventinis koncertas, kuriame energiją dovanos grupė „Žemaitukai“, koncertuos atlikėjas Martynas Kavaliauskas, grupė „16 Hz“, ištvermingiausiųjų lauks diskoteka su DJ Gintu. Šventę vainikuos ypatingas fejerverkų šou!

Šventės metu veiks žemaitiškas amatų kiemelis, o mažuosius linksmins ir drauge žaisti kvies „Linksmojo lagamino“ personažai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.