Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.02 06:35

Viduryje lėktuvų pakilimo tako stovinti koplyčia traukia ir smalsuolius, ir norinčius pasveikti

Atrodytų, taip būti negali – viduryje lėktuvų pakilimo tako stovinti koplyčia. Tačiau būtent tokia koplyčia stovi Keturnaujienos gyvenvietėje. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ kalbinta šio kaimo gyventoja Virginija Lapinskienė pasidalijo koplyčios atsiradimo netikėtoje vietoje istorija. Anot jos, ten išgijo labai daug žmonių nuo įvairiausių ligų, net dvasinių.

Lietuvoje yra vieta, kurioje viduryje lėktuvų pakilimo tako stūkso koplyčia. Tai Šakių rajone, Suodžių kaime, Keturnaujienos gyvenvietėje, stovinti Dievo Gailestingumo koplyčia, dar žinoma kaip Suodžių koplyčia.

Istorija, kaip šventovė atsidūrė ten, kur kažkada kilo lėktuvai, susijusi su apsireiškimu. Toje vietoje ilgą laiką stovėjo Anelės Matijošaitienės namelis. Asmeniškai ją pažinojusi V. Lapinskienė pasakoja, jog namelio savininkei 1969 m. lapkričio 14 d. apsireiškė Jėzus Kristus.

Po 10 dienų apsireiškė ir jo motina Marija, kuri pasakė: „Čia atėjo mano sūnus, atėjau ir aš.“ Apie apsireiškimą sužinoję žmonės ėmė plūsti prie A. Matijošaitienės sodybos, melstis, deginti žvakutes.

„Jėzus tai [apsireiškimą] patvirtindavo stebuklais – ateidavo ligoti žmonės, melsdavosi ir išgydavo nuo daug visokių ligų, kurių nepagydydavo gydytojai“, – tikina A. Matijošaitienę pažinojusi V. Lapinskienė.

Moteris kurį laiką buvo priverstinai gydoma psichiatrinėje ligoninėje.

Žmonės, išgiję nuo įvairių ligų, pasižymėdavo knygoje, kada ir nuo kokios ligos išgijo. Anot pašnekovės, prirašytų knygų yra net kelios – tiek daug žmonių toje apsireiškimo vietoje Dievas suteikė ypatingų malonių.

Žmonės ten važiavo ir autobusais, ir ėjo pėsti. Sovietmečiu apie į šią vietą plūstančius žmones sužinojo saugumas. Ir nors vaikė atvykėlius, sutrukdyti žmonėms ten melstis niekas negalėjo.

Tada, anot pašnekovės, liepta šią vietą uždaryti: „Bet Jėzus ją [A. Matijošaitienę] įkalbėjo: „Nebijok manęs, neišsižadėk, niekas tau nieko nepadarys, o jeigu tu manęs išsižadėsi, aš tave paliksiu.“

Sodybos gyventoja šios vietos neišsižadėjo, tačiau moteris vis tiek buvo iškelta, o vieta sunaikinta. Buvo išrauti ir visi medžiai, o šventoje žmonėms vietoje įrengtas aerodromas žemės ūkio reikalams – trąšas barstančių lėktuvų pakilimo ir nusileidimo takas, kuris yra išlikęs iki šiol.

Anot kai kurių šaltinių, moteris, pasakojusi apie apsireiškimus, kurį laiką buvo priverstinai gydoma psichiatrinėje ligoninėje.

Koplytėlę nuspręsta statyti būtent toje vietoje, kur jai apsireiškė Jėzus Kristus ir Marija.

Nepriklausomybės laikais, teisėtiems savininkams grąžinus žemes, A. Matijošaitienei toje vietoje buvo pastatytas namelis. Moters iniciatyva netrukus išdygo ir koplytėlė, o ją nuspręsta statyti būtent toje vietoje, kur jai apsireiškė Jėzus Kristus ir Marija, o ši vieta buvo būtent ant pakilimo tako.

V. Lapinskienė sako, jog pastatyti koplyčią nebuvo paprasta, tačiau, jeigu ji stovi, tai padaryti pavyko.

„Grąžino žemes, jai priklausė, galėjo daryti su jomis, ką norėjo. Aišku, turbūt reikėjo leidimų. Stovi, vadinasi, viskas įvyko“, – kalba ji.

Koplytėlė veikia nuo pastatymo dienos iki pat šiandien. Ten aukojamos ir mišios. Pati regėtoja A. Matijošaitienė amžinojo poilsio atgulė prie savo namų, greta Dievo Gailestingumo koplyčios. 1998 m. sukurtame filme „Apie apsireiškimus“ (rež. Vytautas V. Landsbergis) Keturnaujiena palyginama su kitomis apsireiškimų vietomis.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.11.24 val.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi