Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.28 10:32

Neišgyvenusio kengūriuko šeimininkė: tiesiog vilku staugiau iš širdgėlos ir nevilties

LRT.lt 2019.06.28 10:32

„Ta naktis buvo baisiausia gyvenime. Tiesiog vilku staugiau iš širdgėlos ir nevilties“, – feisbuke atvirauja Rokiškio rajone gyvenanti Birutė Dapkienė, netekusi savo augintinio – kengūriuko Ajezulio.

Savaitės pradžioje, įtariama, kad gyvūną piktavaliai apmėtė akmenimis, dėl ko šis išsigando ir pabėgo. Ieškoti gyvūno padėjo daugybė žmonių, B. Dapkienė visiems yra be galo dėkinga.

Kengūra buvo rasta už 10-ties kilometrų nuo ūkininkų sodybos.

„Nuvykę į tą vietą, šukuodami mišką pastebėjome kengūriuką. Reagavo į šaukiamą jo vardą ir pasistiebęs ant užpakalinių kojyčių ilgesingai žiūrėjo į mus“, – prisiminė B. Dapkienė.

Tam, kad išsigandusį gyvūną būtų lengviau transportuoti, jam buvo suleista migdomųjų.  Tačiau netrukus šeimininkės džiaugsmą dėl atsiradusio gyvūno pakeitė gili širdgėla.

„Šiek tiek apsvaigęs meiliukas buvo įkeltas į specialią bagažinę kelionei namo. Kelionė truko apie 7 min. Tik, deja, Ajezulis užmigo visam. Nei pusvalandžio širdies masažas, nei specialūs medikamentai nebepadėjo“, – kalbėjo B. Dapkienė.

Po skrodimo paaiškėjo, kad sužalotam gyvūnui vilčių išgyventi nebuvo – jam buvo sulaužytas šonkaulis, aplink buvo hematomos, buvo prasidėjęs gausus vidinis kraujavimas. Manoma, kad gyvūnas galėjo būti sunkiai sumuštas beisbolo lazda.

„Migdomieji leido jam be skausmo greičiau numirti. Tai ar čia žmonės taip elgiasi? Tikri antžmogiai! Balsu verkiu, nesuvokiu, kaip taip įmanoma, kodėl už ką?“ – apmaudą liejo kengūriuko šeimininkė.

Dėl šios nelaimės šeimininkė jau kreipėsi į policiją, šiuo metu yra renkama medžiaga, tikslinamos aplinkybės. Ajezulio šeimininkė prisipažino šiuo metu gyvenanti didžiulėje baimėje.

„Kuomet paskaitau kai kurių komentuotojų išsakytus pykčiu, pavydu pertvinkusius komentarus, smerkiančius tiek mane, tiek mano veiklą, susidaro įspūdis kad šios personos gali daug ką. Lieku baimėje dėl kitų gyvūnų saugumo, jų likimo“, – teigė B. Dapkienė.

Rokiškio rajone naujas gyventojas – kengūriukas Ajazulis

LRT.lt primena, kad kengūriukas B. Dapkienės ūkyje apsigyveno neseniai. Šiame ūkyje yra daugiau nei 200 įvairiausių gyvūnų, tačiau visi jie čia gyvena tarsi viena šeima.

Egzotiškas gyvūnas puikiai prisitaikė ūkyje, o jo šeimininkai neatsiginė smalsuolių, trokštančių pamatyti kengūriuką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi