Gyvenimas

2019.06.28 19:58

Riedlentininkas Šarūnas Rasalas: kai leki 100 km/h greičiu, turi sugebėti atsipalaiduoti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.28 19:58

Šarūnas Rasalas – vienintelis Lietuvai atstovaujantis sportininkas pasaulinėse kalnų riedlenčių varžybose. Ilgosiomis ilgalentėmis jis važinėja beveik 10 metų, o prieš tai 9-erius metus profesionaliai užsiėmė plaukimu. Išbandyti naują veiklą jį įkvėpė bičiulis iš Brazilijos.

Kai pirmą kartą ant ilgalentės Šarūnas atsistojo būdamas 26-erių, jis tikrai negalvojo, kad tai taps pagrindine veikla gyvenime. Važinėti pradėjęs Londone prieš metus grįžo į Lietuvą – riedlentininkas sako norintis įgyvendinti vieną iš savo svajonių – dirbti su vaikais.

Šarūnas kol kas yra vienintelis sportininkas, atstovaujantis Lietuvai tarptautinėse kalnų riedlenčių varžybose. Jis įsitikinęs – tai, kad neturime aukštų kalnų, didelių bangų ar kitų gamtinių sąlygų dar nereiškia, jog negalime užsiimti nišinėmis sporto šakomis.

„Aukštiems rezultatams reikia kaitos, reikia testuoti galimybes, o kai turime metrinę vieną kitą bangelę, besiritančią mūsų Baltijos jūroje, ar mini kalvelę, aukštų rezultatų nebus. Bet reikėtų žiūrėti plačiau. Kuriame sąlygas sau. Mano siekiamybė – būti riedlentininku ar banglentininku. Aš galiu būti lietuvis, bet aš galiu susikurti sau sąlygas, jei tikrai to noriu – pusę metų treniruotis arba pirmyn atgal važinėti į treniruotes kitur. Tai yra įmanoma“, – sako Šarūnas.

Svarbiausios savybės, pasak kalnų riedlenčių sporto entuziasto, yra drąsa ir pasitikėjimas savimi, o norint varžytis profesionaliai, reikalingas ne tik viso kūno, bet ir psichologinis pasirengimas. Vyriausias žmogus, kurį Šarūnui pavyko įkalbėti pasivažinėti ilgalente – 93-ejų senjoras. 

„Pasimokyti važiuoti, pasimėgauti gali bet kas, bet kokio amžiaus. Jei žmogus yra įgalus eiti savo kojomis, jis gali važiuoti. Kalbant apie kalnų riedlentes ir profesionalumą, reikia vystyti savybes“, – teigia Šarūnas ir priduria, kad reikia ištreniruoti kūną, protą ir išlaikyti tarp jų balansą.

„Kai leki 100 km/h greičiu ir jauti, kad gali būti negerai, turi sugebėti kuo labiau atsipalaiduoti. Viskas yra galvoje. Čia didžiausio pasiruošimo reikia“, – įsitikinęs Šarūnas.

Liepos 3 dieną Šarūno laukia skrydis į Barseloną, kur jis Lietuvai atstovaus pasaulio ratukinio sporto žaidynėse, o susitikti su sportininku visi norintieji galėjo ketvirtadienį, laikiname atvirame riedlenčių parke Lukiškių aikštėje, Vilniuje.

Vienam vakarui Lukiškių aikštė virto riedlenčių parku, kuriame vyko šias priemones įvaldžiusių riedėtojų varžybos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kiekvienam teko minutė laiko parodyti profesionalumą ir geriausius triukus, kurie buvo užfiksuoti ir suguls į riedėjimo herojus pristatysiantį filmą.

Išsamiau apie Šarūną Rasalą – Audros Avižiūtėss reportaže:

Kalnų riedlentininkas Šarūnas Rasalas: tik mes kuriame sąlygas, ir jei turi svajonę – reikia jos siekti