Gyvenimas

2019.06.25 16:50

Rastas Rokiškio rajone iš ūkio dingęs kengūriukas

atnaujinta 20.27
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.25 16:50

Antradienį buvo pranešta, kad Rokiškio rajone, Dapkų ūkyje augintas kengūriukas Ajezulis dingo iš ūkio. Tos pačios dienos vakarą šeimininkė Birutė Dapkienė pranešė, kad kengūriukas rastas už 5 kilometrų nuo ūkio.

Šeimininkė dėkoja visiems už pagalbą.

Dieną šeimininkė spėliojo, kad gyvūnas tapo piktavalių taikiniu. Apie tai liudijo ir rasti akmenys, toje vietoje, kur Ajezulis labiausiai mėgo būti.

„Jis buvo išgąsdintas. Buvo didžiulis smūgis, kai jis bėgo išsigandęs. Šalia guli akmenys, ir tokio cemento luitai, kuriais tikriausiai buvo mėtoma į jį, gasdinama. Nežinau kokiais tikslais, tačiau dabar svarbiausia, kad jis atsirastų“, – sunkiai tvardydama emocijas sakė B. Dapkienė

Kengūros gali bėgdamos pasiekti penkiasdešimties kilometrų per valandą greitį, todėl moteris neabejoja, kad stipriai išgąsdintas kenguriukas jau galėjo būti toli nubėgęs.

„Jį prisišaukti galima vardu, kengūriukas jau po truputį reaguoja. Tačiau nereikėtų jo gaudyti, nes gali išsigąsti. Labai mėgsta batoną, jam čia kažkoks skanėstas, sausainius, gabalinį cukrų, mes juo pratinomės prie savęs. Drąsiai galima iš toliau pamėtyti,kad jis tų žmonių nebijotų“, – pasakojo B. Dapkienė.

Nors moteris sako,kad kengūriukas jai kaip šeimos narys, į policija dėl įvykio ji nesikreipė. Ūkininkė sako suprantanti, kad teisėsaugos pareigūnai turi rimtesnių darbų ir tikisi, kad kenguriuką Ajezulį padės surasti neabejingi žmonės.

LRT.lt primena, kad kengūriukas B. Dapkienės ūkyje apsigyveno neseniai. Šiame ūkyje yra daugiau nei 200 įvairiausių gyvūnų, tačiau visi jie čia gyvena tarsi viena šeima.

Egzotiškas gyvūnas puikiai prisitaikė ūkyje, o jo šeimininkai neatsiginė smalsuolių, trokštančių pamatyti kengūriuką.

Apie tai, kaip kengūriukas atsidūrė ūkyje – reportaže:

Rokiškio rajone naujas gyventojas – kengūriukas Ajazulis

Apie kengūriuko dingimą – reportaže:

Dingo Rokiškio rajono ūkininkų auginta kengūra Ajezulis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.