Gyvenimas

2019.06.25 15:48

Azijoje vyksta netikėtos varžybos: renkamas geriausiai čiulbantis paukštis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.25 15:48

Pats piečiausias mūsų karvelio ulduko giminaitis – margasis purplelis pietryčių Azijos šalyse garsėja kaip vienas geriausių čiulbuonėlių. Šių paukščių savininkai reguliariai rengia varžybas,kad išsiaiškintų, kieno paukštis ulba melodingiausiai. Už tai gaunami ir prizai, ir garbė, ir pelnas nuo plunksnuotojo čempiono palikuonių.

Iš pietryčių Azijos kilęs, Zebriniu karveliu vadinamas paukštis panašus į mūsų paprastąjį purplelį. Margos ir dryžuotos plunksnos slepia jį laukuose, kur šis lesa sėklas ir vabzdžius, bet Singaūro, Tailando ir kitų aplinkinių šalių gyventojams jis pati geriausia lakštingala.

„Jo tonas – kaip dainuojančio žmogaus. Nuostabus, saldus, aidintis. Tai atsiranda iš visos dainos posmų grožio“, – sako varžybų dalyvis Jasonas Tanas.

Tam, kad išsiaiškintų kieno paukštis ulba gražiausiai Singapūro paukščių mėgėjai rengia varžybas. Ankstų rytą aukštai narveliuose sukabinti paukščiai privalo parodyti ką sugeba.

(Žiūrėkite nuo 7.30 min.):

Žinios. Vakarų Europa ruošiasi istorinei karščių bangai

„Kuo ilgiau čiulba – tuo paukščiai geresni, jie sugeba išleisti nuostabius balsus. Tai, žinoma, pavyksta ne visiems – kai kurie nesugeba išdainuoit pabaigos, balsas skystokas ir ne toks geras“, -apie tai, kaip vertinami paukščiai pasakoja čiulbėjimo varžybų teisėjas Jerry Lye.

Taigi kova verda rimta, nes prizininkas turi čiulbėti net tik gražiai, bet ir garsiai, kad perrėktų konkurentus.

Galiausiai suskaičiavus teisėjų taškus skelbiamas varžybų nugalėtojas. Deja praeitų ir daugelio ankstesnių varžybų laimėtojui Džeisonui Tanui ir jo paukščiui šį kartą nepasisekė.

„Pirmą, antrą kartą gali nepasisekti. Romos miestas taip pat nebuvo pastatytas per vieną dieną. Beje, aš užsiimu tuo jau 50 metų“, – sako J. Tanas.

Tokios purplelių čiulbėjimo varžybos reguliariai rengiamos daugelyje Pietryčių Azijos šalių. Čia singapūre jos surengtos parkelyje įspraustame tarp gyvenamųjų namų, nes laisvos vietos šiame tirštai apgyvendintame milijoniniame mieste nėra daug.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt