Gyvenimas

2019.06.25 21:51

Namus gali papuošti ir lauko gėlės bei žolės: floristė parodė, kaip pasidaryti kompoziciją

Pievoje pamatę vieną nuostabų žiedelį nepulkite jo skinti – augalas gali būti nykstantis ir įrašytas į raudonąją knygą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia floristė Natalija Učvatova. Tačiau jeigu gėlių – pilna pieva, prisiskynę ir visą glėbį niekam nepakenksite, priduria ji.

„Mūsų gamta – labai dosni. Yra tiek daug augalų, kuriuos galime skinti drąsiai, nekenkdami gamtai: dykvietėse, pievose“, – sako floristė.

Pasak jos, lauko gėlių mums reikia tam, kad kiekvienai pažiūrėtume į akis – pasidžiaugtume jomis ir papuoštume savo namų erdves. Kambarius galima dabinti ir paprastomis lauko žolėmis, gėlėmis, net žemuogių šakelėmis.

„Skinti tinka subrendę žiedynai, tie, kurie nenuvystų. Iš esmės tai beveik visos gėlės, tačiau, be abejo, yra tokių, kurios nuskintos nuvysta ir sudžiūva, pavyzdžiui, cikorija. Reikia pabandyti, neskinti per daug, galbūt šakelę“, – teigia pašnekovė.

N. Učvatova perspėja, kad yra augalų, kurių skinti išvis negalima. Pavyzdžiui, orchidėjų. Taip pat nemažai augalų įrašyta į raudonąją knygą, tad pastebėję vieną išskirtinį žiedelį nepulkite jo rauti – tai gali būti nykstantis augalas.

„Jeigu pamatėte vieną augalą, jo neskinkite. Jeigu žydi visa pieva, nepakenks nusiskynus vieną, kitą, trečią“, – tikina ji.

Verta skinti jonažoles, netgi džiovinti, juk tai – ir vaistažolė. Taip pat, anot N. Učvatovos, kai kur pievose ėmė augti raudonėliai: jų galima prisikinti tiesiog visą glėbį ir net prikimšti jais pagalvėles.

Floristė sako, jog skinti žoles galima visą likusį birželį ir maždaug pusę liepos. Ji parodė, kaip pasidaryti didelę lauko gėlių kompoziciją – ne puokštę, nes žolės ir gėlės ne surištos, o tiesiog sumerktos.

Prieš darant tokią kompoziciją floristė pataria pasirūpinti vaza su siauresniu kakleliu, taip pat keletu floristinių reikmenų, pavyzdžiui, raišteliais su vielutėmis.

„Vasara dar prieš akis – linkiu jos lengvos, kūrybingos, nuotaikingos“, – sako floristė N. Učvatova.

Plačiau – laidos įraše (nuo 14.30 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Nuolatinis nuovargis: jaunų žmonių mada ar rimtas organizmo sutrikimas?