Gyvenimas

2019.06.23 16:51

Kaip paruošti pomidorus žiemai: visa tiesa apie jų džiovinimą ir šaldymą

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“2019.06.23 16:51

Pomidoras – visų mėgstama daržovė. O vasara būtent šių daržo gėrybių metas. Rubrikoje „Šeimininkės užrašai“ Beata papasakojo, kaip tinkamai šaldyti ir džiovinti pomidorus, kad šiais būtų galima mėgautis ištisus metus.

Šaldymas

Atsiminkite, pomidorų nedera laikyti šaldytuve, o kad juos paruoštumėte žiemai – galite užšaldyti. Kaip tai padaryti teisingai? Pirmiausia, juos nuplaukite ir nusausinkite, po to supjaustykite ir sutrinkite smulkintuvu. Į masę galite įdėti paprikos, aitriųjų pipirų ar saliero.

Pomidorų tyrę supilkite į sausus indelius ar maišelius ir užšaldykite. Ši masė vėliau puikiai tiks ir sriuboms, ir troškiniams.

Kitas pomidorų užšaldymo būdas. Išimkite iš pomidorų sėklas, supjaustykite kubeliais ir šaldykite.

Džiovinimas

Pomidorus taip pat galima ir džiovinti. Supjaustykite pomidorus skiltelėmis, išimkite sėklas, pabarstykite druska ir raudonėliais arba bazilikais. Paruoštas pomidorų skilteles sudėkite ant skardos, pašaukite į orkaitę ir džiovinkite žemoje, 70–80 laipsnių, temperatūroje apie 6–7 val.

Džiovintus pomidorus sudėkite į indelius ir užpilkite aliejumi arba marinatu.

Nuplikimas

Dar vienas pomidorų apdorojimo būdas – nuplikimas. Įpjaukite pomidorą ir 40 sek. pamerkite į verdantį vandenį. Ištrauktą pomidorą įdėkite į dubenį su šaltu vandeniu. Tuomet pomidoro odelė labai lengvai nusilups.

Taip paruoštus pomidorus galima naudoti sriuboms, troškiniams ar sultims.

Laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson pataria valgant pomidorus pagardinti juos druska, cukrumi, o ypač skonį paryškina bazilikas ar raudonėliai. Taip pat pomidorus puikiai tinka valgyti su krapais, česnakais ar svogūnais.

Apie tai – laidoje (nuo 11.35 min.):

„Šeimininkės užrašai“: visa tiesa apie pomidorų džiovinimą ir šaldymą