Gyvenimas

2019.06.22 16:02

Robotas – meno pasaulyje: piešia paveikslus ir surengė personalinę parodą

kaip tai vyksta – vaizdo reportaže
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.22 16:02

Paklausus, kuo žmogus labiausiai skiriasi nuo roboto, ko gero, kai kurie atsakytų, kad kūrybiškumu. Tačiau šis skirtumas jau nebe toks svarbus. Robotas vardu Aida jau gali pasigirti pirma personaline paroda. 

Robotas nužvelgia vaizdinį, kuris perduodamas į kompiuterį. Vėliau jis virsta komandų virtine rankai, piešiančiai paveikslą.

Pasak galerijos savininko, roboto kūrėjo Aideno Mellerio, tai pirmasis pasaulyje robotas, piešiantis iš natūros. Pirmoje jo parodoje galima grožėtis dvidešimčia paveikslų ir dviem skulptūromis. 

„Mūsų pagrindinis tikslas nebuvo fotografuojantis robotas. Mes ieškojome kai ko subtilesnio, kūrybiškumo prado, o ne realistinio vaizdo atkartojimo. Vaizdas, kurį ji mato, yra kitoks, nei matome mes“, – sakė A. Melleris.

Pagrindinės darbą atliekančios roboto dalys – tai akyse įmontuotos kameros. Itin svarbus ir Oksfordo universitete sukurtas algoritmas, pagal kurį signalai siunčiami į piešiančią roboto ranką. 

„Algoritmas realų vaizdą paverčia netikėtu meno kūriniu. Niekada nežinome, kaip atrodys galutinis darbas“, – kalbėjo roboto kūrėjas.

Kol kas Aida piešia rašikliu ir pieštukais, svarstoma, ar šis robotas negalėtų ateityje kurti ir keramikos darbų. Paroda „Dirbtinis intelektas ir organinis pasaulis“ šiuo metu eksponuojama Oksfordo koledžo Šventojo Jono meno galerijoje.

Daugiau apie tai – laidoje (49.25 min.):

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Užburiantis Bistrampolio dvaras: galimybė pasijausti bajoru, koplyčia vietoje elektrinės ir puoselėjamas žirgynas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.