Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.22 13:14

Magiškas Joninių simbolis – vainikas: kaip jį nusipinti namuose?

Jau greitai įvairiose Lietuvos vietose suliepsnos Joninių laužai. Iki šių dienų išliko paprotys pinti Joninių vainikus, kuri yra neatsiejama šventės dalis. 

Floristė Simona Vaškytė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ papasakojo ir parodė, kaip namuose nusipinti Joninių vainiką. Tam reikės kelių pagrindinių dalykų: žirklių, pievų ar darželio gėlių, floristinės vielutės. Vainiko pynimui gali būti naudojamos ne tik gėlės, bet ir kviečiai, rugiai, įvairios smilgos.

Vainiko pagrindą galima pasidaryti iš floristinės vielutės arba iš vytelės. Tam puikiai tinka gluosnio ar beržo šakos.

S. Vaškytė vainiko pagrindą iš vielutės pirmiausia apvynioja lipnia medžiaga, kuri prilaiko augalus, kad jie nenuslystų nuo vielos. Tačiau, anot floristės, jos naudoti nėra būtina, arba galima vielutę apsukti lininiu siūlu.

Prieš pradedant daryti vainiką, augalus reikia susikarpyti taip, jog jie būtų sprindžio dydžio. S. Vaškytės teigimu, geriausia augalus prieš pagrindo tvirtinti džiuto virve arba natūraliu lininiu siūlu.

Floristė vainiko gaminimui naudoja įvairius augalus, o pindama juos dėlioja netvarkingai.

„Lauko augalus geriausia skinti ryte, kol ant jų laikosi rasa. Tuomet jie ilgiau išsilaikys pamerkti. Nors augalus renkame iš pat ryto, tačiau vainiką geriausia pinti prieš pat šventę, kad jie ilgiau išsilaikytų ir nenuvystų“, – kalbėjo S. Vaškytė.

Tiesa, nusipintus vainikus galima nešioti ne tik per Jonines, bet ir per kitas šventes.

Kaip nusipinti vainiką, galite pamatyti reportaže (nuo 31.10 val.):

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Užburiantis Bistrampolio dvaras: galimybė pasijausti bajoru, koplyčia vietoje elektrinės ir puoselėjamas žirgynas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi