Gyvenimas

2019.06.22 09:03

Lietuvoje turime per 200 pažintinių takų ir 30 apžvalgos bokštų: kuriuos verta aplankyti šią vasarą?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.06.22 09:03

Yra žmonių, kurie jaučia sportinį interesą ar azartą aplankyti jų ne tik kuo daugiau pažintinių takų ar bokštų, bet ir juos visus, LRT TELEVIZIJAI sako „Keliauk Lietuvoje“ projektų vadovė Gerda Butkuvienė. Ji papasakojo, kokius objektus verta aplankyti šią vasarą, o kuriuos pasiekti gali būti kiek sudėtinga.

Viena karščiausių vasaros naujienų – takai per pelkes, teigia G. Butkuvienė: „Atnaujintas ir prailgintas Mūšos tyrelio pažintinis takas, jis dabar yra ilgiausias takas per pelkę iš lentų. Einant juo galima apžiūrėti pelkynų augalus ir gyvūnus“.

Pasak G. Butkuvienės, lietuviai labai myli apžvalgos bokštus: pernai beveik 2 milijonai lietuvių keliavo būtent per Lietuvą.

„Atlikome tyrimą, kurio metu klausėme lietuvių, ko jie ieško, keliaudami po Lietuvą. Atsakymas numeris vienas buvo vandens telkiniai – labai norime maudytis ar paiškylauti prie upių, ežerų ar jūros. Antras populiariausias atsakymas – aplankyti gamtos objektus, pažintinius takus ir bokštus“, – pasakoja ji.

Kaip teigia pašnekovė, pažintinių takų šalyje turime per 200, apžvalginių bokštų – apie 30.

„Pats populiariausias šiuo metu – Kirkilų apžvalgos bokštas, įsikūręs Biržų regioninio parko teritorijoje. Jis yra prie ypatingo kraštovaizdžio: aplink yra karstiniai ežerėliai, kurie susiformavo smegduobėse. Niekur kitur Lietuvoje ar net Baltijos šalyse tokio kraštovaizdžio nėra“, – supažindina G. Butkuvienė.

Dar viena priežastis šią vasarą apsilankyti Biržų rajone – naujas pažintinis takas: karstinius ežerėlius galima aplankyti ne tik užsiropštus į didžiulį aukštį, bet ir einant nauju pažintiniu taku, kuris jungia ežerėlius, jis susideda iš pontoninių lieptelių, sako „Keliauk Lietuvoje“ projektų vadovė.

„Pavasarį buvo atnaujintas ir Naglių pažintinis takas Kuršių nerijoje. Dabar takai platesni, patogiau apžiūrėti mirusias kopas, keliaujant su vaikais galima papasakoti apie užpustytus kaimus.

Aukštumalos pelkės pažintinis takas – itin populiarus, net lyginamas su Savana. Šiemet šis parkas turi šiek tiek problemų dėl kelio į Rusnę remonto, privažiavimas prie šio tako yra ribojamas, tenka daryti apylanką. Bet tikrai verta jį aplankyti“, – atskleidžia ji.

Anot specialistės, Kadagių slėnio takas taip pat atrestauruotas, viskas prieinama, galima mėgautis Šveicariją primenančiu peizažu: „Rudenį ten planuojama keisti suoliukus. Parko iniciatyva – kviesti gyventojus taip pat prisidėti prie remonto: už tam tikrą sumą įsigyti vardinę lentą, tokiu būdu įsiamžinti ir prisidėti prie tako remonto“.

Dūkštų ąžuolyno takas – visai netoli Vilniaus, tačiau šiuo metu yra tvarkomas, nuimtos tako lentos, teigia G. Butkuvienė: „Šiuo metu nuo mašinų stovėjimo aikštelės galima nueiti tik iki žymiojo akmens: čia buvo filmuotas „Herkus Mantas“. Sakoma, kad šis akmuo pildo norus, bet turi ten kažką palikti, tik tuomet troškimas išsipildys. Todėl ant šio akmens dabar galime rasti gėlių, pinigų, vaisių ir kitų daiktų“.

Plačiau – laidos įraše.

Neatrasta Lietuva: ilgąjį Joninių savaitgalį skirkite dar neaplankytiems šalies bokštams ir takams
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.