Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.21 16:56

Panevėžio rajone vykstančiame grožio konkurse dėl karūnos varžosi ožkos

žiūrėkite reportažą

Panevėžio rajone ūkininkai ožkas augina ne tik dėl pieno, bet ir dėl grožio. Raguotosios kasmet varžosi dėl „Mis ožka“ titulo, o jų šeimininkai neriasi iš kailio, kad tik jų augintinė taptų nugalėtoja. Ožkos mokosi įvairiausių triukų, gracingai vaikščioti, o kai kurioms šeimininkai net siuva specialius drabužius.

Ožka, vardu Gilė, jau didžiuojasi net tris kartus tapusi gražiausia Lietuvos ožka. Jos šeimininkė juokauja, kad grožis matyt paveldimas, mat raguotosios mama taip pat yra tapusi nugalėtoja. O sekmadienį, birželio 23 dieną dėl karūnos Gilė varžysis ir kartu su savo vaikais. Ir visoms joms šeimininkė jau kuria drabužių dizainą.

„Sudėtingiausia yra ožką išmatuoti – bėga, neklauso. Pasiūti tai žymiai lengviau – pora dienų ir pasiuvi“, – sako ožkų augintoja Ksaverija Dobrovolskienė.

Gražiausios ožkos rinkimai pusantro tūkstančio gyventojų turinčioje Ramygaloje – rimta šventė. Rinkti gražiausią raguotąją atvyksta ir komisija, kuri vertina ožkų eleganciją, grakštumą ir talentą.

Anot organizatorės Loretos Kubiliūnienės, istoriškai susiklostė taip, kad nederlingose Ramygalos krašto žemėse buvo veisiami nedidukai, bet stiprūs arkliukai, vietos žmonių nežinia kodėl vadinti ožkomis. Ilgainiui tuos arkliukus pakeitė tikros ožkos. Jomis miestelis garsėjo ir prieškariu, ir pokariu, garsėja ir dabar.

Beje, ožkų šeimininkams jų gražuolių laimėti titulai duoda ir naudos. Štai trys Gilės karūnos gerokai pakėlė raguotosios vertę.

„Ožka duoda daug pieno, yra graži, klauso, todėl negaliu atsiginti pirkėjų. Bet nenoriu dar parduoti, gaila labai, pripratau“, – sako K. Dobrovolskienė.

„Mis ožkos“ rinkimai nuo įprastų grožio konkursų skiriasi tuo, kad karūna atitenka nugalėtojai ir kitąmet nėra perduodama kitai favoritei. Taip pat, priešingai nei kitur, čia vertinamas ne tik grožis, bet ir charakteris.

Išsamiau – Vestos Tizenhauzienės reportaže nuo 16.23 min.):

Žinios. Šiaurės Korėjos lyderis deklaravo meilę Kinijai ir jos vadovui
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi