Gyvenimas

2019.06.21 14:49

Baigėsi trečiasis „Women Go Tech“ sezonas: kelią technologijų srityje pradėjo daugiau nei šimtas moterų

LRT.lt2019.06.21 14:49

Ketvirtadienio vakarą vyko trečiojo „Women Go Tech“ sezono uždarymas. Kaskart programa auga ugdytinių, mentorių ir ekspertų, veiklų, partnerių skaičiumi – šį sezoną per septynis mėnesius buvo siekiama padėti persikvalifikuoti ir kelią karjerai technologijų srityje nutiesti net 120 ugdytinių, o iki penktojo sezono pabaigos keliamas tikslas sukurti net 500 sėkmės istorijų.

Pokytį skatina pavyzdžiai

„Women Go Tech“ organizatoriai pratęsė tradiciją sezono pabaigoje išrinkti pokyčiams labiausiai įkvepiančius pavyzdžius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Už sėkmingiausią startą apdovanojimus pelnė programos ugdytinės Eglė Daugėlaitė, Laura Kasiulytė ir Eglė Predkelytė. 

„Jau trejus metus iš eilės kryptingai ir nuosekliai siekiame pokyčių. Džiaugiuosi dėl kiekvienos esamos ir būsimos programos ugdytinės, kuri, nepaisydama visuomenėje įsitvirtinusių stereotipų, nusprendė rinktis karjerą technologijų srityje.

Viena sėkmės istorija skatina kitą, šiandien programoje tokių skaičiuojame jau daugiau nei šimtą – tai tik dar didesnė paskata tęsti darbus, augti ir kurti ilgalaikį pokytį“, – sako viena iš „Women Go Tech“ iniciatorių Žydrūnė Vitaitė.

Sėkmė slypi apsisprendime

Sezono uždarymo metu apdovanojimą pelniusi E. Daugėlaitė karjerą pradėjo pagal įgytą fizikės išsilavinimą, tačiau nusprendė persikvalifikuoti – metė darbą ir mokėsi tol, kol įgyvendino svajonę tapti programuotoja. Programoje E. Daugėlaitės mentoriumi tapo dr. Vytautas Ašeris, „Danske Bank“ Turto ir investicijų valdymo departamento Lietuvos padalinio vadovas, Vilniaus universiteto partnerystės profesorius.

Kita ugdytinė L. Kasiulytė baigė biomechanikos studijas, tačiau suprato, kad karjerą nori derinti su kelionėmis po pasaulį – tuomet ji išbandė programų testuotojos darbą, o kartu prasidėjo ir kiti teigiami gyvenimo pokyčiai. L. Kasiulytės mentoriumi programoje tapo Mantas Aniulis, „Nasdaq Vilnius“ testavimo komandos vadovas.

Taip pat visus įkvėpė E. Predkelytės sėkmės istorija – būdama humanitare, ji vis dėlto panoro išbandyti save kitoje srityje, todėl vadybą iškeitė į programavimą. Iš pradžių dvejonių buvo nemažai, tačiau jas išsklaidyti padėjo mentorius Vaidas Pilkauskas, „Wix“ programavimo specialistas.

Sutraukia talentus

Technologijų srities potencialą talentams nepaisant lyčių stereotipų įrodo tai, kad norinčiųjų patekti į „Women Go Tech“ programą kiekvienais metais reikšmingai daugėja. Pirmąjį sezoną jų buvo 251, antrąjį 459, o trečiąjį – jau 792, iš kurių programai buvo atrinktos atitinkamai 45, 71 ir 135 ugdytinės, su jomis dirbo 32, 61 ir 94 mentoriai ir konsultantai.

Ketvirtasis „Women Go Tech“ programos sezonas startuos dar šių metų rudenį. Numatant augantį kandidačių susidomėjimą, planuojama priimti rekordinį skaičių – net apie 200 – ugdytinių.

Tiesa, naująjį sezoną daugiau dėmesio bus skiriama ne tik bendrai technologijoms, bet ir konkrečioms sritims, pavyzdžiui, testavimui ir inžinerijai. Taip pat bus aktyviau dirbama ugdytinių kompetencijų kėlimo klausimais, kad jos greičiau persikvalifikuotų arba praplėstų žinias jau esamoje technologijų pozicijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt