Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.21 13:40

„Tautiškos giesmės“ tradicijos dešimtmetis – Klaipėdoje: akcentu taps legendinė jachta „Ambersail“

LRT.lt 2019.06.21 13:40

Šių metų liepos 6-oji ypatinga viso pasaulio lietuviams – lygiai prieš 10 metų Klaipėdoje užgimusi iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ tapo reikšminga tautą vienijanti tradicija. Simboliška, kad šiemet pagrindinis iniciatyvos dešimtmečio renginys, skirtas tautiečiams Lietuvoje ir pasaulyje, vyks Klaipėdos uoste, o jo akcentu pasirinkta legendinė jachta „Ambersail“.

Dešimtmečio proga renginio organizatoriai pasirengę nustebinti: ypatingas vaidmuo numatytas jachtai „Ambersail“, prieš dešimt metų pasaulio lietuvių bendruomenėms išplukdžiusiai prezidento Valdo Adamkaus laiškus, anuomet pakvietusius vieningai giedoti „Tautišką giesmę“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Legendinė jachta šventinio pasaulio lietuvių koncerto metu taps milžinišku scenografijos sprendimu, kokį pamatyti bus galima vienintelį liepos 6-osios vakarą.

„Šis koncertas taps centriniu renginiu, dedikuotu iniciatyvos dešimtmečiui ir jos tapimui gyva tradicija, kurią pradėjo būrelis būriuotojų, o užaugino visa tauta.

Kiekvieno įsitraukimas ir vieningumas giedant „Tautišką giesmę“ lėmė tai, jog lietuviai visame pasaulyje jau dešimt metų iš eilės vieną dieną metuose turi progą pajausti, kas yra tauta, kuriai stiprybės suteikia pirmiausia vienybė, o ne gyventojų skaičius ar valstybės sienos“, – sako vienas iš iniciatorių Raimundas Daubaras.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Henkes teigimu, ypatingas sutapimas, kad šiemet minimi ir Pasaulio lietuvių metai. „Esame Pasaulio Lietuva – nebeskirstome į mes ir jūs.

„Tautiškos giesmės“ iniciatyva ypatingai gerai atspindi tai, kokia esame didinga, kasmet vis stiprėjanti tauta, ir tai, kaip gebame kurti modernią, demokratišką Lietuvą per tarpusavio ryšį, per aktyvumą, norą vienytis... “, – sakė D. Henke.

Apie 40 m pločio ir daugiau nei 27 m aukščio scena ruošiama ypatingam reginiui, tapsiančiam „Tautiškos giesmės“ epicentru ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Iš čia bus paskelbtas giesmės giedojimo startas, o iki tol ant scenos naujai aranžuotus žinomus kūrinius atliks specialiai programai parinkti atlikėjai.

Minint pasaulio lietuvių metus koncertuoti pakviesti tie, kurie turi lietuviškas šaknis, save laikantys lietuviais, ir tuo pačiu turintys įvairių pasaulio šalių kilmės, tokie kaip Jurgis Didžiulis, Eduardo Gimenez, Oneida Kunsunga, Darius Mileris-Nojus, Sasha Song, Edgaras Lubys, ir Jurijus Veklenko, grupė „B’Avarija“.

Reginys išskirtiniu taps ir dėl sveikinimų iš įvairių lietuvių bendruomenių pasaulyje – simboliškai iš tų pačių vietų, kur prieš dešimtmetį jie pirmąkart susibūrė „Tautiškai giesmei“. Linkėjimai mus pasieks iš Niujorko, Londono, Almerijos (Ispanija), Beriso (Argentina), Keiptauno (Pietų Afrikos respublika), Kylio (Vokietija), Oslo, Rygos, San Paulo (Brazilija), Stokholmo, Kopenhagos ir kitų pasaulio miestų ir uostų.

Koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vyks liepos 6-ąją Klaipėdos uoste, šalia kruizinių laivų terminalo, nuo 19.30 valandos. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi