Gyvenimas

2019.06.20 18:39

Daržoves ir uogas auginančios nuteistosios sausra nesiskundžia

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.20 18:39

Panevėžio pataisos namuose nuteistosios jau ne pirmus metus pačios užsiaugina daržovių, uogų, kuriomis maitinami ir už grotų kartu su mamomis augantys vaikai. Kai kurioms žemės ūkio darbų teko mokytis iš pagrindų, bet jau kurpia planus kaip tęs veiklą, išėjusios į laisvę.

Nors daugelis ūkininkų dėl sausros skundžiasi menku derliumi,  Panevėžio pataisos namuose kalinčios moterys džiaugiasi ne tik gausiu daržovių, bet ir uogų derliumi. 

„Tokių žemuogių gi niekas čia neatveš. Savos trąšos – tręšiame su bananais,  svogūnais, kiaušinių lukštais, ką tik prigalvojam“, – sako nuteistoji Laima ir priduria, kad savos uogos užaugintos sveikiau.

Tiesa, kai kurioms nuteistosioms teko mokytis net kuo skiriasi piktžolė nuo krapų.
Pataisos namų vadovų teigimu, tai ne tik savotiška terapija. Ne viena moteris, išėjusi į laisvę, žada tęsti ūkinę veiklą.

„Ta agrokultūrinė programa yra viena iš pozityvaus užimtumo priemonių – tai ir darbas, ir mokymasis auginti  daržoves. Vienos atvyksta turėdamos patirties, jau mokėdamos, kitos patirties neturi“, – teigia Panevėžio pataisos namų Resocializacijos skyriaus viršininkė Laima Krasauskienė.

Ūkine veikla užsiima kelios dešimtys nuteistųjų. Jos prognozuoja, kad šiemet derlius bus geras ir sausros nesibaimina. Kaip pačios juokauja, daržo laistymui laiko turi sočiai.

„Turėtų būti neblogas derlius. Daugiau įgūdžių, geresnės rankos dirba ir praktikos yra. Tikrai turėtų būti geras derlius“, – įsitikinusi nuteistoji Violeta.

Ši agrokultūrinė veikla – neformali švietimo priemonė, padedanti sukurti estetišką, humanišką aplinką įkalinimo įstaigoje. Šiuo metu įvairiose Lietuvos įkalinimo įstaigose daržoves, vaisius ir gėles augina apie tris šimtus kalinių. 

Išsamiau – Vestos Tizenhauzienės reportaže (nuo 09.26):

Žinios. Po prezidentės veto ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai dar bus tobulinami
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.