Gyvenimas

2019.06.21 07:32

Kur ieškoti paparčio žiedo: ilgąjį savaitgalį Joninių šventės vyks visoje Lietuvoje

renginių datos ir vietos
LRT.lt2019.06.21 07:32

Trumpiausia metų naktis apipinta legendomis, mistika ir stebuklais. Degantys laužai, vainikų pynimas ir plukdymas, paparčio žiedo ieškojimas – tai nuo seno egzistuojančios Joninių tradicijos, kurios neišnyksta iki šių dienų. Portalas LRT.lt pateikia sąrašą, vietų, kur su šeima ir draugais galite pasitikti tekančią saulę Joninių rytą.

Joninės Kernavėje, ant piliakalnio. Birželio 23 dieną, 20 val.

Šventės metu bus kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama.

Renginys baigsis ryte, tekančios saulės sutikimu.

Joninės ant Rambyno kalno. Birželio 23–24 dienomis.

Šeštadienį vyks antrasis žolininkų suvažiavimas, kurio metu vyks konferencija. Po jos dalyviai ir folkloro kolektyvai dalyvaus kupoliavime.

18 val. vyks iškilmingas šventės atidarymas prie aukuro. Čia žiūrovus linksmins chorai, folkloro ansambliai, o po vidurnakčio – Povilas Meškėla su grupe. Šventė vyks iki paryčių.

Tradicinė Joninių šventė Trakuose. Birželio 23 dieną.

Baltiškos Rasų šventės apeigos, burtai iš žolynų, dirbtuvės šeimoms, gyvo garso koncertai – visa tai ir daugybė kitų veiklų trumpiausios metų nakties proga lauks atvyksiančių į Joninių linksmybes restorano „Pilialaukis“ vasaros estradoje.

Joninės Pagiriuose. Birželio 23 dieną.

Jau nuo 19 val. Pagirių estradoje jūsų lauks gausybė pramogų visai šeimai: mugė, gardžios vaišės, batutai mažiesiems, kūrybinės dirbtuvėlės, kur galėsite nusipinti ir gražiausią Joninių vainiką. Smagias emocijas teiks žaidimų gausa.

Joninės Aukštadvaryje, Skrebės ežero pakrantėje. Birželio 23 dieną, 18 val.

Čia jūsų lauks tradicinės apeigos, sportinės varžytuvės – šaudymas iš lanko, orinio ginklo, meniniai kolektyvai, linksmos pramogos, šokiai, žaidimai, dainos prie Joninių nakties laužo. Naktiniai šokiai vyks su grupe „Bremeno muzikantai“.

Joninių šventė Šiauliuose, prie Rėkyvos ežero. Birželio 23 d., sekmadienį, 19 val.

Magija ir burtais apipinta trumpiausia vasaros naktis šiauliečius ir miesto svečius vilios tradicinėmis apeigomis ir varžytuvėmis, įvairiomis edukacijomis ir degustacijomis, šventinio koncerto skambesiais, įstabia ugnies misterija ir, žinoma, stebuklingu Joninių laužu.

Išskirtiniu šiųmetinės šventės akcentu taps užburiantis brolijos „Viduramžiai LT“ ugnies spektaklis-pasaka „Kaip drąsuolis Jonas paparčio žiedo ieškojo“ apie nenuilstamą gėrio ir blogio kovą, kuri sužavės tiek mažus, tiek didelius šventės dalyvius.

Joninės Klaipėdoje, Danės skvere. Birželio 23 dieną, sekmadienį.

Klaipėdos Danės skvere nuo 11 val. šurmuliuos tradicinis jomarkas, 15 val. prasidės edukaciniai užsiėmimai, 17 val. – kapelų pasirodymai, 20 val.  – šventinis koncertas prie Joninių laužo. Danės skveras vienam vakarui pavirs stebuklingu mišku, kur lankytojų lauks įvairios provokacijos bei menininkų, floristų ir amatininkų sukurtos  instaliacijos.

Sekmadienio popietę 15 val. prie paminklo „Arka“ Danės skvere laukiame klaipėdiečių, norinčių dalyvauti bendros instaliacijos „Saulės ratu“ kūrime. Netoliese prasidės ir iki pat vėlumos vyks ir kitos edukacijos – Jono birbynės iš nendrių, tradiciniai žaidimai, kuršių virtuvės pristatymas, vainikų pynimas, būrimai, ateities spėjimai, puošmenų iš augalų gaminimas ir kt. 

Joninės Šventoje. Birželio 22–23 dienomis.

Joninių šventė šeštadienį nuo 10 val. prasidės matininkų muge. Tą dieną taip pat vyks vikingų laivų treniruotė, Joninių edukacijos, sportiniai ir pramoginiai Joninių žaidimai.

Sekmadienį taip pat netrūks atrakcijų, o šventę vainikuos koncertas ir apdovanojimai.

Joninės Nidoje, šiauriniame paplūdimyje šalia „Kupolo“. Birželio 22–23 dienomis.

Visi galės išbandyti jėgas ir suburti trijų asmenų mėgėjų paplūdimio tinklinio komandas. Keturiose paplūdimio tinklinio aikštelėse šeštadienį vyks žaidimai grupėse, o sekmadienį atkrintamosios varžybos, finalai bei šventinė apdovanojimų ceremonija.

Joninės Kaune, Kauno pilies lomoje. Birželio 23 dieną, 20 val.

Šių metų Joninių šventės programoje: folkroko grupė „Kūjeliai“ ir „Zucchero Tribute Band LT“. Taip pat pasirodys Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Gadula“, sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“, Vandžiogalos laisvalaikio salės tradicinė kapela, Kauno kultūros centro liaudiškų kolektyvų ir Kauno kolegijos ansamblis „KauKas“ bei Kauno technikos kolegijos ansamblio „Pušynėlis“ šokėjai.

Joninių mugė Jonavoje, Joninių slėnyje. Birželio 23 dieną, 10 val.

Jonų ir Janinų sostinėje vyks kultūrinė programa bei koncertas, vaikų ir jaunimo kolektyvų pasirodymai, edukacijos, pramogos vaikams ir suaugusiems, mugė.

19 val. prasidės Jonavos kolektyvų koncertas „Švento Jono vakarėlį“, ristynių čempionatas Jono taurei laimėti, senųjų amatų pristatymas, ugnies magija, vaikščiojimas žarijomis, žaidimai ir kitos linksmybės Jono sodyboje.

Joninių šventė Panevėžyje, Skaistakalnio parke. Birželio 23 dieną, 17 val.

Vasarvidžio šventėje tradiciškai bus pasveikinti varduvininkai – Jonai ir Janinos, plukdomi vainikėliai, vyks kupoliavimas, trumpiausios nakties magija ir burtai, Saulės ir ugnies pagerbimas prie šventinio laužo, paparčio žiedo ieškojimas.

Šventės metu pasirodys miesto  folkloro ir mėgėjų meno kolektyvai. Žiūrovus linksmins Jungėnų kaimo kapela, koncertinę programą atliks Violeta ir Vilius Tarasovai, o trumpiausią metų nakties šventę vainikuos DJ Jovani ir naktišokiai.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt