Gyvenimas

2019.06.19 20:20

Paskubėkite nuvykti į Veneciją: nuo rudens už apsilankymą teks susimokėti

LRT.lt2019.06.19 20:20

Nuo pat 18-to amžiaus pradžios į Veneciją plūstantys turistai visuomet buvo svarbia miesto dalimi, tačiau norintiems čia pasidairyti greitu metu teks paploninti piniginę – ruošiamasi įvesti naują mokestį.

Venecijos universiteto mokslininkas Luca Velo sako, kad dabar turistų išvarginam miestui svarbiausias yra  pasirūpinti, jog jis ir ateityje išliktų tvarus ir nebūtų nuniokotas, rašoma CNN.

„Šiandien pagrindinė problema yra ta, kad neturime bendros vizijos, kaip miestas atrodys ateityje, – CNN kalbėjo vyras. – Nežinome, kiek tiksliai masinis turizmas turės įtakos ateityje, kaip paveiks mus pačius ir išskirtinę mūsų aplinką, kurioje gyvename.“

Vietos valdžia tvirtina, kad būsimas turistų mokestis – ne vienintelis išsigelbėjimas, mat tam tikrų priemonių miesto labui buvo imtasi ir anksčiau.

2017 m. lapkritį Italijos valdžia uždraudė į Didįjį Venecijos kanalą plaukti didesniems kaip 100 tūkst. tonų sveriantiems kruiziniams laivams. Laivai buvo nukreipti į kaimyninį pramoninį rajoną.

2018-ųjų pavasarį miesto valdžia kai kuriose vietose įrengė turniketus, kurie švenčių dienomis riboja perpildytose miesto vietose besilankančių turistų skaičių.

Be to, turistų sezono metu lankomiausiose Venecijos vietose galima sutikti tvarką prižiūrinčius ir puikiai angliškai kalbančius policininkų padėjėjus. Jie įspėja nepaklusnius turistus, kurie į kanalus merkia kojas arba neleistinose vietose valgo, geria, kad jiems gresia bauda iki 500 eurų.

Tačiau šiuo metu Venecija ketina žengti vieną kontroversiškiausių žingsnių miesto turizmo istorijoje, praneša CNN.

Rugsėjį bus įvestas naujas turistų mokestis. Norėdami Venecijoje praleisti dieną, turistai turės susimokėti 11 eurų.

Mieste nakvojantiems turistams šio mokesčio papildomai mokėti nereikės, nes jis jau bus įskaičiuotas į kainą už viešnagę viešbutyje.

Miesto gyventojams, maždaug 30 tūkst. Venecijoje dirbančių žmonių, studentams ir vaikams iki šešerių metų šis mokestis taip pat nebus taikomas.

Venecijos mero pavaduotojas ir ekonominės plėtros tarybos narys Simone Venturinis CNN minėjo, kad surinkti pinigai bus skiriami atliekų tvarkymo ir saugumo valdymo išlaidoms padengti.

Pasak S. Venturinio, įvedus mokestį, vieną dieną Venecijoje besilankantys turistai, kurie naudojasi miesto teikiamomis paslaugomis, bet mieste neišleidžia daug pinigų, prisidės bent tiek, kad savivaldybė galės sumažinti išlaidas, kurios šiuo metu krenta ant miesto gyventojų pečių.

„Manome, kad miesto svečiai turėtų čia apsistoti bent kelias dienas ir iš lėto pažinti miestą, pasimesti tarp Venecijos kanalų ir įvertinti visas salas ir vietoves, kurios yra ne tokios žinomos kaip Šv. Morkaus bazilika ar Rialto tiltas“, – kalbėjo S. Venturinis ir pridūrė, kad tvarkytis su turizmu reikia ne uždarant vartus ir užblokuojant miestą, o skatinant kokybišką turizmą.

Nors miesto valdžia tiki, kad mokestis padės paversti miestą tvaresniu ir atneš naudos tiek turistams, tiek vietiniams gyventojams, yra manančių, jog ši sistema prieštarauja demokratijai.  

Su turizmo keliamais iššūkiais susidurti tenka ir kitiems Europos miestams.

Belgijos mieste Briugėje mažinama dienos išvykų reklama, o į Zebriugės uosto prieplauką įleidžiama vis mažiau kruizinių laivų.

Amsterdame 2018 m. apsilankė rekordinis turistų skaičius – net 18 milijonų.  Todėl Nyderlandų turizmo centrai nebevykdo reklaminių turizmo kampanijų.

Anot jų, šiuo metu jų tikslas yra ne turistinės vietos populiarinimas, o jos  valdymas, rašoma CNN.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt