Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.22 17:40

5 paprasti būdai, kaip greitai nulupti česnaką: vienas jų gali sukelti perversmą virtuvėje

LRT.lt 2019.06.22 17:40

Česnako lupimas daugeliui gali būti varginanti ar netgi atidėliojama užduotis. Tačiau dėl to tikrai nereikia pirkti specialių skustukų ar kitokių įmantrių įrankių, nes egzistuoja nemažai būdų, kurie jums padės česnaką nulupti lengvai ir akimirksniu. Portalas LRT.lt pateikia 5 tokius būdus.

1. Sukamasis judesys

Neseniai socialiniame tinkle paplito česnako nulupimo pavyzdys, kuris nustebino net virtuvės šefus. Tam reikės peilio. Švelniai įbeskite jį į česnako galvutę ir pakaks tik sukamojo judesio, kad skiltelę ištrauktumėte ir atskirtumėte nuo luobos.

Žmonės, kurie išbandė šį būdą, įsitikino, kad jis iš tiesų veiksmingas. Išugdyti įgūdžiams gali prireikti šiek tiek laiko. Būkite kantrūs.

2. Kratymas

Įdėkite česnako galvutę į tuščią indą ir uždarykite dangtelį. Energingai jį kratykite 1–2 minutes. Jeigu norite, česnako galvutę prieš įdėdami į indą galite išskaidyti skiltelėmis. Šis būdas jums padės iš karto nulupti visą česnako galvutę.

Atsiskyrusią luobą išmeskite ir nuplaukite skilteles.

3. Paspaudimas

Česnako skiltelę padėkite ant pjaustymo lentelės. Uždėkite plokščiąją peilio pusę ant skiltelės ir tvirtai paspauskite. Delnu šį judesį keletą kartų pabandykite atlikti greitai ir tvirtai.

Patraukite peilį, kad pamatytumėte ar luoba atsiskyrė nuo skiltelės. Jei ne, paspauskite skiltelę dar keletą kartų.

Nuimkite luobą nuo skiltelės. Po kelių tokių bandymų jūs jau žinosite, kiek kartų reikia paspausti skiltelę, kad atsiskirtų luoba.

4. Vanduo

Pamirkykite skilteles šaltame vandenyje 10–15 minučių. Įsitikinkite, kad jos yra visiškai panirusios į vandenį. Išimkite skilteles iš vandens ir nulupkite luobą. Ji turėtų lengvai nusiimti rankomis. Beje, kai kurie šiuo atveju naudoja ne šaltą, o karštą vandenį. 

Galite pabandyti abu būdus ir tuomet nuspręsite, kuris jums patinka labiau.

5. Mikrobangų krosnelė

Išskaidykite česnako galvutę (galite naudoti ir visą). Sudėkite skilteles į mikrobangų krosnelei skirtą indą ir palikite viduje 10–15 sekundžių. Palaukite, kol pravės ir išimkite.

Tuomet šiek tiek paspauskite skiltelę ir pamatysite, kaip ji lengvai išslysta iš luobos. Taigi šiuo atveju reikės tik lengvo paspaudimo. Nuluptas skilteles galite sudėti į hermetinį indą ir keletą dienų laikyti šaldytuve, jeigu jų neketinate naudoti iš karto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi