Naujienų srautas

Gyvenimas2019.06.18 19:05

Rokiškio rajone tokio augintinio dar nebuvo: apsigyvenus kengūrai į ūkį plūsta smalsuoliai

Rokiškio rajono ūkininkai, be įvairių paukščių bei žinduolių, augina ir kengūrą. Egzotiškas gyvūnas puikiai prisitaikė ūkyje, o jo šeimininkai neatsigina smalsuolių, trokštančių pamatyti kengūriuką.

Šuo, katė, žiurkėnas – įprasti gyvūnai lietuvių namuose. Tačiau Rokiškio rajone gyvenanti Birutė Dapkienė ne vieną stebina augintiniais. Jos kieme ne tik alpakos, stručiai, šilkinės vištos, bet ir visai neseniai apsigyvenusi kengūra.

Nors šiame ūkyje yra daugiau nei 200 įvairiausių gyvūnų, tačiau visi jie čia gyvena tarsi viena šeima. Šiek tiek sumaišties kilo, kai čia apsigyveno mažasis kengūriukas Ajezulis.

„Iš pradžių tai buvo šokas visiems, nes kuomet aš išleidau jį iš automobilio, čia kartu dar buvo mažytė Šetlando poniukė, ji labiausiai išsigando. Visi vieni kitų išsigando. Visame šitame trijų hektarų plote ėmė bėgioti –stručiai, antys, žąsys, vištos, alpakos, povas rėkia, skrenda, kengūriukas bėga. Galvojau visi visur išsilakstys“, – prisimena Birutė Dapkienė.

Tačiau po savaitės kengūriukas Ajezulis jau tapo visų numylėtiniu. Iš Olandijos atvežtas egzotiškas gyvūnas puikiai prisitaikė ne tik prie Lietuvos klimato, bet ir prie naujos draugijos.

Ajezulis susigyveno ir su iš pradžių priešiškai nusiteikusiu stručiu, kuris šiuo metu peri, o kengūriukas jį nuolat saugo. B. Dapkienė sako, kad Ajezuliui netrukus bus dar linksmiau, mat jam žada atvežti patelę.

„Žmona kainuoja keturgubai brangiau nei patinas. Bet vis tiek tai yra planuose ir namelis jau statomas, kur žiemą jie kartu gyvens su alpakomis. Taip pat bus išėjimas į lauką“, – kalba B. Dapkienė.

Kengūrą Lietuvos kaime augina ir dar vienas ūkininkas. Nors šis gyvūnas nereikalauja ypatingos priežiūros, bet dėl jo itin didelės kainos niekas nesiryžta įsigyti.

Aplinkiniai, sužinoję apie Ajezulį, nuolat plūsta į ūkį, bent viena akimi pamatyti garsųjį kengūriuką.

Ūkio šeimininkė juokauja, kad jei Lietuvoje ir toliau vyraus tokie tropiniai karščiai, teks įsigyti ir dramblį, o Lietuvos kaime gyvenančios kengūros neturėtų stebinti.

Išsamiau – reportaže:

Rokiškio rajone naujas gyventojas – kengūriukas Ajazulis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi