Gyvenimas

2019.06.18 12:36

Tarptautinė sušių diena – anksčiau taip buvo vadinamas žuvies konservavimo būdas

Birželio 18-oji – tarptautinė Japonijos nacionalinio patiekalo – sušių diena. Vieno kąsnio užkandėlę yra pamėgę daugelio šalių gyventojai.

Sušis – saldžiu acto mišiniu pagardinti ryžiai su termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis. Vieno kąsnio užkandėlė, patiekiama susuktų ritinėlių forma. Tai japonų nacionalinis valgis, dar vadinamas „japoniška duonele“.

Sušiu Japonijoje anksčiau buvo vadinamas žuvies konservavimo būdas. Išvalyta žalia žuvis buvo suspaudžiama tarp druskos sluoksnių ir prispaudžiama akmeniu.

Sušis, kaip patiekalas, atsirado Edo mieste – jį valgė paprasti žmonės, dažniausiai rankomis. Sušius pamėgus turtuoliams, jie pradėti valgyti lazdelėmis. Nors Vakarų restoranuose daugiau paplitę sušių rinkiniai, tikrasis sušis turi būti gaminamas klientui matant.

Sušio meistras ne tik gamina, bet ir turi mokėti gražiai pristatyti kiekvieną gabaliuką, kurį gavęs klientas suvalgo ir pasako savo nuomonę. Prie sušio patiekiamas sojų padažas ir marinuotas imbieras, kurio užkandama tarp atskirų gabalėlių skoniams atskirti.