Gyvenimas

2019.06.24 08:02

Kvepalų kūrėja Živilė Burdaitė: nusiminę parfumerijos skyrių apeikite

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.06.24 08:02

Jei einate į darbo pokalbį, pakvėpinkite delną – subtilus jūsų kvepalų aromatas dar ir po kurio laiko jus primins, portalui LRT.lt sako kvepalų kūrėja ir seminarų apie kvėpinimosi etiketą lektorė Živilė Burdaitė. Ji taip pat primena, kad negalima pirkti kvepalų esant slogios nuotaikos, o pasirinktų kvepalų aromatas priklauso ir nuo mūsų mitybos.

Prieš keletą metų atradusi parfumerijos pasaulį, Ž. Burdaitė ne vienerius metus mokėsi kvepalų kūrimo subtilybių ir sužinojo nemažai kvepalų kūrimo paslapčių. Žinoma, kad galėtum kurti kvepalus, reikia ypatingai išlavintos uoslės, parfumerio neturėtų varginti alergijos, sinusitai ir panašios problemos. Be to, pasak Ž. Burdaitės, jis negali valgyti aštraus maisto.

„Vienas parfumeris man patarė porą savaičių valgyti vien obuolius. Kai palietus savo bambą užuosi obuolius, galėsi pradėti kurti savo kvepalus“, – sako ji.

Iš tiesų, mūsų mitybą yra labai svarbi ne tik kuriant kvepalus. „Aštrus ar greitas maistas, žalingi įpročiai taip pat veikia jūsų kūno kvapą. Galbūt atkreipėte dėmesį, kad nuo mitybos priklauso ir žmogaus prakaito kvapas“, – pastebi kvepalų žinovė.

Ne paslaptis, kad priklausomai nuo skirtingų kiekvieno odos savybių (Ph, temperatūros ir pan.) tais pačiais kvepalais pasikvėpinę žmonės, kvepia skirtingai. Tačiau, pasak specialistės, dėl mitybos skirtingomis dienomis, nuotaikos, patiriamo streso ir panašių dalykų ir tas pats žmogus, pasikvėpinęs tais pačiais kvepalais, gali kvepėti skirtingai.

Beje, jei atrandate patinkantį aromatą, nereiškia, kad jis patiks ir po pusmečio ar metų. Kokius kvepalus mėgstame, Ž. Burdaitės teigimu, dažnai lemia mūsų emocinė būsena ir kylančios asociacijos. „Beje, mums dar esant motinos įsčiose, į mūsų DNR įsirašo tam tikri su kvapais susiję prisiminimai“, – priduria ji.

Mus nuolat supa daugybė kvapų, vieni mums sukelia geras emocijas ir prisiminimus, kiti verčia suraukti nosį ar siejasi su ne pačiomis geriausiomis patirtimis.

„Kartais žmogui jaučiame tam tikrą priešiškumą, tačiau negalime paaiškinti jo priežasties. Tačiau nesusimąstome, kad bendraudami su žmogumi, nesąmoningai vertiname ir jo kvapą. Jei šis mums nepatinka, veikiausiai nepajusime simpatijos ir pačiam žmogui. Juk kvepalai mums kelia tam tikras emocijas, o aplinkiniams apie mus siunčia tam tikrą žinutę“, – sako kvepalų kūrėja Ž. Burdaitė.

Beje, jei einate į parduotuvę būdama slogios nuotaikos ir norite praskaidrinti dieną, kvepalų skyrių verčiau praeikite.

„Tą akimirką kvepalai galbūt privers nusišypsoti, tačiau kitą dieną veikiau siesis su rūpesčiais, kurių neraminama įsigijote naują buteliuką, – pastebi kvepalų kūrėja. – kvepalus geriausia pirkti tada, kai esate įsimylėjęs, pakilios nuotaikos. Tada ir kvepalai asocijuosis su laime.“

Coco Chanel sakė, kad kvėpinti reikia vietas, kurias norime, kad bučiuotų. Pasak Ž. Burdaitės, pastebėjimas labai taiklus – geriausia kvėpintis pulsuojančias vietas, ypač kaklą nugaros pusėje.

„Plaukai uždengia kaklą, o pasisukus ar perbraukus plaukus, aplinkiniai pajunta subtiliai malonų aromatą. Tik nepamirškite, kad nėra nieko blogiau už kolegą, kuris į darbą ateina pasikvėpinęs taip, kad norisi atverti kabineto langus“, – šypsosi bei primena seną gerą taisyklę, kad reikia gerbti aplinkinius ir pasikvėpinti saikingai.

Geriausia, pasak Ž. Burdaitės, pasipurkšti kvepalais kai tik išlendate iš dušo, kai dar esate neapsirengęs. Kvapas turėtų skleistis po drabužiais ir tik subtiliai skleisti aromatą, o ne erzinti kolegas ar sukelti jiems migreną.

„Mūsų kvepalus kitas žmogus turėtų užuosti tik arčiau priėjęs arba apsikalbinęs. Jų jau per metrą nuo mūsų turėtų nesijausti, – pataria kvepalų kūrėja. – Be to, geriausia išsirinkti kvepalus specialiai darbui, subtilius, ne per daug aštrius, ne per saldžius, ne per daug išraiškingus. Tokius, kurie tikrai nesugadins kolegoms nuotaikos.“

Beje, jei darbe dėvite kostiumą ar kostiumėlį, vargu ar prie tokios aprangos puikiai derės guminukų kvapą primenantys saldūs vaisiai ar gėlių aromatai, pastebi kūrėja.

Jos teigimu, oficiali, klasikinė apranga reikalauja ramaus, solidesnio kvapo – medžio, žolės, ambros ar pan., su, pavyzdžiui, subtilia mandarino nata. Vakarinė sunknelė jau taip pat reikalauja prabangesnio ir kiek solidesnio kvapo.

„Sakoma, kad doleris kvepia pačiuliu. Tai ganėtinai prabangus kvapas. Šiuo metu tai bene populiariausias ingredientas, naudojamas nišinės parfumerijos kūrėjų“, – sako Ž. Burdaitė.

Seminarus apie kvėpinimosi etiketą vedanti moteris sako, jog yra ir tam tikrų psichologinių gudrybių. „Pavyzdžiui, jei einate į darbo pokalbį ir norite, kad jus prisimintų, pasikvėpinkite delną – kai sveikinsitės su galimai būsimu darbdaviu, jūsų kvepalų liks ant jo rankos. Po kurio laiko pajutęs jūsų kvepalų aromatą, jis apie tikriausiai jus pagalvos, sąmoningai nesuprasdamas kodėl“, – šypsosi ji.